20. Yılını Kutlayan Harry Potter Serisine Yeni Kapaklar Geliyor!

0
223

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın yayınlanmasının 20. yılını kutlayan Scholastic yayınevi, bu kutlamanın bir parçası olarak tüm seriyi sanatçı Brian Selznick’in çarpıcı kapak tasarımlarıyla yeniden yayınlıyor.

Satış rekorları kıran yazar ve ödüllü sanatçı Brian Selznick, yedi Harry Potter kitabının kapağını da muhteşem siyah beyaz çizim tarzıyla yeniden tasarladı. Keskin gözlü okurlar sanatçının çalışmasındaki karmaşık detayların içinde, Hermione’nin zaman döndürücüsünü, Harry’nin Patronus’u, Üçbüyücü Turnuvası’ndaki labirenti ve buharı tepesinde, yeni okul yılında öğrencileri okula taşıyan Hogwarts Express’i fark edeceklerdir. Yedi kapağın bir araya gelmesinden oluşan tek resimdeyse, Harry’nin, Privet Drive’a gelişinden Hogwarts Savaşı’na kadar olan hikayesi anlatılıyor.

Zamanın Efendisi Hugo Cabret ve Buluşu kitabıyla tanınan Selznick, “büyük bir onur” diye tanımladığı bu fırsatı ve kapak çalışmalarını şöyle anlatıyor: “Büyük bir Harry Potter hayranıyım (gururlu bir Hufflepuff’ım!) ve 20. yıldönümü baskısının kapak tasarımlarının benden istenmesi benim için büyük bir onurdur.”

“Bu projenin, seriye ve okuyuculara karşı sorumluluğu da beraberinde getirdiğini biliyorum. Kitapları yeniden okudum ve J.K. Rowling’in büyülü dünyasındaki karakterler arasındaki ilişkilerden özellikle çok etkilendim. Kapakların da bunu yansıtmasını istedim.”

“Sürecin en zorlu ama güzel yanlarından biri, birbirinden bağımsız olsalar da yan yana geldiklerinde kapakların doyurucu tek bir resim oluşturmalarını sağlamaktı. Doğru çizimi bulana kadar tonlarca çizim yaptım. Harry Potter kitaplarına olan sevgimi bu çizimlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyorum.”

Harry Potter ve Felsefe Taşı Amerika’da ilk kez, İngiltere’den bir yıl sonra 26 Haziran 1998 yılında yayınlandı. 20. yıl kutlamalarının halen devam etmesinin sebebi de bu. Yeni Harry Potter kapakları 26 Haziran 2018’den itibaren satışa sunulacak.

Kaynak: https://www.pottermore.com/news/scholastic-unveils-new-harry-potter-covers-illustrated-by-brian-selznick

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here