9 Yaşındaki Çocuk “Gezegen Koruyucusu” Olmak İçin NASA’ya Başvurdu

0
222

Dokuz yaşındaki Jack Davis, Amerika Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın geçtiğimiz günlerde Gezegen Koruma Görevlisi aradığını ilan etmesi üzerine kuruma iş başvurusunda bulundu.

Jack’in başvuru mektubu aşağıdaki gibi:

Sevgili NASA,

Adım Jack Davis ve gezegen koruyucusu olmak için size başvuruyorum. Dokuz yaşındayım ama bence bu iş için çok uygunum. Bunun sebeplerinden birisi, kız kardeşimin bana uzaylı demesi. Uzay ve uzaylılar hakkında izleyebildiğim bütün filmleri izledim. Ayrıca Marvel’in SHIELD Ajanları filmini de izledim, yakında Siyah Giyen Adamları izlemeyi umuyorum. Video oyunlarında çok iyiyim. Çok genç olduğum için bir uzaylı gibi düşünmeyi öğrenebilirim.

Sevgiler,
Jack Davis
Gezegen Koruyucusu
Dördüncü Sınıf

Jack’in mektubuna NASA nazik bir cevap verdi:

Sevgili Jack,

Bir “Galaksi Koruyucusu” olduğunu ve NASA Gezegen Koruyucusu olmak istediğini duydum. Bu harika bir şey!

Gezegen Koruyucusu’nun gerçekten çok havalı ve önemli bir işi var. Ay’dan, Mars’tan ya da meteorlardan topladığımız numunelerle birlikte Dünya’ya minicik mikropların gelmesini önlemek için çalışacak. Ayrıca Güneş Sistemini keşfederken diğer gezegenleri ve uyduları da bizim mikroplarımızdan koruyacak.

İleride bize yardım edecek geleceğin parlak bilim insanlarına her zaman ihtiyacımız var, bu yüzden umarım derslerine iyi çalışırsın ve okulda çok başarılı olursun. İleride seni de NASA’da görmeyi umuyoruz!

Sevgiler,
Dr. James Green
Gezegensel Bilim Bölümü Direktörü

NASA’nın bu cevabı muhtemelen Jack ve diğer çocuklara bilim insanı olmaları yolunda cesaret verecektir.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/kid-nasa-job-application-guardian-of-the-galaxy-jack-davis/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here