Bir Babanın Oğluna Doğruları Öğretme Çabasını Anlatan Bol Ödüllü Bir Kısa Film

2
128051

Yapacak çok işimizin olduğu meşgul bir dünyada, Copi (copy İngilizce’de kopyala anlamına gelmektedir) oğlu Paste’e (yapıştır) doğru olan şeyleri öğretmeye çalışan bir babadır. Peki ama, doğru olan nedir?

Daniel Martínez Lara ve  Rafa Cano Méndez’in yönettiği “Alike” (benzeyen), bir baba ve oğlunun hikayesini anlatan bol ödüllü kısa bir anime film.

Kaynak: http://www.alike.es/

2 YORUMLAR

  1. […] Yapacak çok işimizin olduğu meşgul bir dünyada, Copi (copy İngilizce’de kopyala anlamına gelmektedir) oğlu Paste’e (yapıştır) doğru olan şeyleri öğretmeye çalışan bir babadır. Peki ama, doğru olan nedir? Daniel Martínez Lara ve  Rafa Cano Méndez’in yönettiği “Alike” (benzeyen), bir baba ve oğlunun hikayesini anlatan bol ödüllü kısa bir anime film. Kaynak: http://www.alike.es/ Kaynak: http://www.egitimpedia.com/bir-babanin-ogluna-dogrulari-ogretme-cabasini-anlatan-bol-odullu-bir-kisa… […]

  2. Benzeyen yerine benzer olarak çevirmek daha doğru olabilirmiş filmin ismini. Çevirilerde birebir çeviri yerine bizim günlük dilimize daha yakın eşleştirmeler yapmakta fayda var. Başka içeriklerde de gördüğüm bir durum olduğu için yazmak istedim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here