Engelli Çocuklar İçin İnşa Edilen Dünyanın İlk Su Parkı

0
1464

Su parkları hem yaz sıcağında serinlemek hem de ailece eğlenceli vakit geçirmek için harika yerler. Ancak maalesef çoğu su parkı, engelli insanlar düşünülerek tasarlanmıyor.

morgan

Geçtiğimiz ay Amerika, Teksas’da, Morgan Inspiration Island isimli özellikle engelli bireyler için inşa edilmiş bir su parkı açıldı.

park8

17 Haziran’da açılan parkın tamamına tekerlekli sandalyeyle girilebiliyor . Bu özel park, bütün çocuklara çeşitli su oyunlarının ve havuzlarının keyfini çıkarma fırsatı veriyor.

gosa1

Tropik bir temayla inşa edilen Morgan Inspiration Island, tekerlekli sandalyeye uyumlu altı dev su kaydırağı, su fıskiyeleri ve yağmur fıskiyelerinden oluşan geniş bir alandan oluşuyor.

parken1

Parkta aynı zamanda kalabalığa ve aşırı gürültüye duyarlı çocuklar için sessiz alanlar da bulunuyor. Ama en güzeli, engelli bireylerin parka ücretsiz olarak kabul edilmesi.

robin

Dünyanın bazı yerlerinde engelliler için su parkı hizmetleri bulunsa da, bu parklarda sadece bir ya da iki havuz onların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış olduğu için seçenekler oldukça kısıtlı.

inspo1

Bu yüzden Morgan Inspiration Island dünyanın ilk en kapsamlı su parkı kabul ediliyor.

Kaynak: http://en.newsner.com/here-is-the-world-s-first-water-park-for-children-with-disabilities/about/news

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here