Etkinlik Önerisi: Alternatif Okullar Karenin Dışında Çocuk Kampları

0
1014

Alternatif Okullar, 2015 yazında başladığı çocuk kamplarına 2017 yazında da Antalya Çıralı’da düzenleyeceği kamplarla devam ediyor. Bu yılki kampın ana teması doğa ve sürdürülebilir yaşam. Permakültür eğitmenlerinin eşlik edeceği kamptaki tüm etkinlikler bu tema etrafında şekillendiriliyor.

Topluluk duygusunu yetişkinlerin ve çocukların bir arada deneyimlediği, çocukların ve yetişkinlerin karar alma süreçlerinin parçası olduğu, açık iletişimi temel alan bu kamplarda çocuklar için çeşitli etkinlikler olacak. Öncelikli amaç çocukların biricikliğine değer verilen bir “toplulukta” keyifle vakit geçirmesi. Bu nedenle permakültür çalışmaları kapsamında çocuklar doğal yapılar inşa edecek, kompostu deneyimleyecek, tohumlarla tanışacak, doğanın sunduğu malzemelerle krem/merhem ve boya yapacak, atık kağıtlar yeniden kağıda dönüştürülecek, sanat ve müzik etkinliklerinde doğa temel alınacak, beraber şarkılar söylenecek, atıştırmalıklar ve dondurmalar birlikte hazırlanacak, kaya tırmanışı yapılacak, ip üstünde yürüme, yürüme takozları ve yürüme çubuklarıyla 7-9 yaş dengesini bulmaya çalışacak,çocuklar bolca yürüyecek ve yüzecek…

Tarih ve Yaş Grubu

3-8 Temmuz 2017 Çıralı – 4-6 Yaş

10-15 Temmuz 2017 Çıralı – 7-9 Yaş

17-22 Temmuz 2017 Çıralı – 4-6 Yaş

24-29 Temmuz 2017 Çıralı – 7-9 Yaş

 

Her bir kampın kontenjanı 15’tir. 15 çocuğun katıldığı kamplarda permakültür eğitmeni, müzik eğitmeni, drama-masal ve görsel sanat eğitmeni olmak üzere 4 eğitmen görev alacak. Çocuk sayısının az olması durumunda kamplarda 3 eğitmen görev alacak.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için: http://www.alternatifokullar.com/alternatif-okullar-cocuk-kampi/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here