Etkinlik Önerisi: Ayla Şen ile Montessori Eğitmen Eğitimi

0
1759

Türkiye’nin ilk Montessori okullarından Küçük Kara Balık Çocuk Evi, Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği‘nin işbirliği ile 24 Temmuz-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında eğitmen eğitimi düzenliyor. Princeton Öğretmen Eğitim Merkezi (Princeton Center for Teacher Education – PCTE ) eğitmenlerinden Ayla Şen, 30 yıla yakın deneyimiyle Türkiye’de Montessori eğitmenleri yetiştiriyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek eğitimin içerik planı şöyle:

1. bölüm: Montessori Felsefesi ve Uygulamaları
2. bölüm: Montessori’de Günlük Yaşam Çalışmaları
3. bölüm: Montessori’de Matematik / Dil / Fen / Coğrafya Çalışmaları
4. bölüm: Montessori Eğitimi’nde Sınıf Yönetimi /Lider / Yardımcı Eğitmen Sorumlulukları / Veli-Öğretmen İlişkisi

24 Temmuz-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında hafta içi her gün 8:30-17:30 saatleri arasında gerçekleşecek olan toplam 120 saatlik eğitim, Montessori Eğitimi alanında uzmanlaşmak, okul öncesi eğitimde Montessori Metodu’nu öğrenmek isteyen herkese açık. Eğitim sonrasında ise Küçük Kara Balık Çocuk Evi’nde 40 saatlik gözlem imkanı veriliyor.

Nasıl katılabilirsiniz:

Katılmak isteyenlerin, katılma amaçlarını anlatan ve kısa özgeçmişlerini içeren bir yazıyı 15 Mayıs 2017 tarihine kadar[email protected] adresine e-posta yoluyla göndermeleri gerekiyor.

Katılım kontenjan ile sınırlı.
Eğitmen Ayla Şen hakkında:

Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümü Pedagoji Kürsüsü’nden mezun olduktan sonra Amerika’da Princeton Öğretmen Eğitim Merkezi‘nden (Princeton Center for Teacher Education – PCTE ) American Montessori Society (AMS) Full Credential Sertifikası aldı.
30 yıla yakın bir süredir, Princeton Montessori Okulu’nda (PMS) 3-6 yaş arası çocuklarla çalışmanın yanında Amerika’da Montessori öğretmeni yetiştiren merkezler içinde en saygınlarından biri olan Princeton Öğretmen Eğitim Merkezi’nin (PCTE) tanıtımında yer alıyor.
Aynı merkezde Montessori öğretmen adaylarına çeşitli kurslar ve seminerler vermekle birlikte bu merkez için danışmanlık yapıyor.
Şu anda Amerika’nın ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki Montessori okullarında çalışan yüzlerce öğretmenin eğitiminde katkıları oldu ve bu rolü halen devam ediyor.

 

Daha detaylı bilgi için: [email protected]

http://www.montessori.org.tr/2017/04/ayla-sen-ile-montessori-egitmen-egitimi-24-temmuz-11-agustos-2017/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here