Etkinlik Önerisi: Çiftlikte Bir Gün

0
60

Doğa Akademisi tarafından geliştirilen doğada gelişim programlarından “Çiftlikte Bir Gün” programı, dikkat gelişimine ihtiyaç duyan çocuklar ve ebeveynleri için düzenleniyor.

Programın amacı çocukların, doğa ve doğal unsurların kullanıldığı keyif ve keşif dolu bir çiftlik gününü yaşamaları. Ebeveynlerin ise, doğa ve dikkat gelişimi üzerine bilgi sahibi olmaları ve gözlem yapmaları.

Programa katılan çocuklar, toprak çalışmaları yapacak, çiftlik hayvanlarını besleyip, bakımını gerçekleştirecek, ormanda yürüyüş yapıp, kuş evi tasarlayacaklar. Çocukluk anılarında hep kalacak bir çiftlik gününü yaşayacaklar. 

Prorgrama katılan ebeveynler, doğanın çocuk ve dikkat gelişimine etkisi üzerine bir seminere katılacaklar. Çocuklarını doğada ve doğal unsurlar ile uğraşırken gözlemleyecekler.

Okul öncesi eğitim döneminde olan çocuklar için 22 Ocak ve 23 Ocak 2018’de iki program düzenleniyor. Bu programın eğitim lideri okul öncesi öğretmeni olan ve aynı bölümde yüksek lisans yapan Raziye Erkul.

İlkokul eğitim döneminde olan çocuklar için, 30 ve 31 Ocak 2018’de iki program gerçekleşiyor. Bu programın eğitim lideri ise fen bilgisi öğretmeni ve yaratıcı drama lideri olan Özge Uykun’dur.

Programlara katılım sınırı 15 çocuk ve ebeveyn. Programın hizmet bedeli, bir çocuk ve ebeveyn için 120 TL, bir çocuk ve iki ebeveyn için 150 TL olup öğle yemeğini, sınırsız çay, kahve ve su ikramını kapsıyor.

Katılım için Doğa Akademisi’nin Facebook sayfasından mesaj atabilirsiniz: https://www.facebook.com/DogaAkademisii/

 

Nerede: Doğa Akademisi, Berişler Çiftliği Çile Köy, 35470 Menderes/İzmir

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here