Etkinlik Önerisi: Öğretmenler İçin İki Günlük Doğa Eğitimi

0
983

“İnsanın anayurdu çocukluğudur.” Nereye gitsek, dönüp dolaşıp geleceğimiz yer orasıdır…
Biliyoruz ki; düzenli olarak açık havada oynama şansı verilen çocuklar sadece fiziksel açıdan gelişmiyor, hayal güçleri kuvvetli, yaratıcı ve işbirliğine daha yatkın çocuklar oluyorlar.
Günümüzde çocuklar gittikçe sokak oyunlarından ve doğadan uzaklaşıyorlar. Televizyon, bilgisayar, tablet ekranları ve alışveriş merkezleri çocukların en büyük oyun alanları haline geldi.

Bunu değiştirmek biraz da biz eğitimcilerin elinde.

İzmir Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Birliği ve TÜSEV desteğiyle yürütülen “Çocukların Doğaya İhtiyacı Var” projesiyle öğretmenlere 2 gün boyunca doğa eğitimleri verilecek.
Çocuklarla doğada nasıl keyifli ve etkili vakit geçirebileceğinizi keşfetmek ve daha çok çocuğu doğayla buluşturmak için bu eğitime başvurabilirsiniz.

Çocuklarla doğada nasıl keyifli ve etkili vakit geçirebileceğinizi keşfetmek ve onları doğayla buluşturmak için linkteki formu doldurmanız gerekiyor: https://goo.gl/forms/SAdvnAxD8F8kwHVf2

Ne zaman: 31 Mart – 1 Nisan 09.00 – 17.00
Nerede: Renkli Orman Okulları, Yakaköy Orman Alanı, Bornova
Kimler Başvurabilir: Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri
Son başvuru tarihi: 19 Mart Pazartesi
Eğitmenler: Burcu Meltem Arık, Banu Binbaşaran, İdil Aydoğan, Nazlı Aykan, Fatmagül Yılmaz.

* Katılım ücretsizdir.
** Eğitim sonunda öğretmenlerden, iki ay içinde en az üç kez çocuklarla doğada etkinlik yapması ve portfolyo hazırlaması beklenmektedir.

İletişim için: izmir@baskabirokulmumkun.net

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here