Etkinlik Önerisi: Orman Anaokullarına Giriş Kursu-İzmir

0
913

Duvarlar ve çatılar tarafından çevrelenmeyen öğrenme alanlarıdır orman anaokulları. Eğitmen çocuğa rehberlik ederken asıl olan çocuğun merkezde olduğu sınıf dışı bir öğrenme deneyimidir. Kaşif çocuk oyun oynar, kendi ilgi ve yönelimleri doğrultusunda ormandan ve doğadan öğrenir.

Doğada Öğreniyorum, Gel Oyna ve Özel Meridyen Okulları işbirliğiyle 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan Orman Anaokullarına Giriş eğitimi, Gaye Amus’un üç aşamadan oluşan sınıf dışı eğitim kurslarının ilk aşamasıdır.

Eğitim 2 gün olup 22-23 Ekim 2016 tarihinde Özel Meridyen Koleji’nde ve okulun hemen yanındaki ormanda gerçekleşecektir. Okulda sunum, grup çalışması ve video gösterimi şeklinde teoriye yer verilirken, uygulamalı çalışmalar ormanda hava koşulları ne olursa olsun doğanın içinde yapılacaktır. Kursa, okul öncesi eğitmenlerin, ilköğretim 1. 2. ve 3. sınıf öğretmenlerinin, eğitim alanı mezunu müdürlerin, akademisyenlerin ve bu alanlarda öğrenim gören 3. ve 4. sınıf öğrencilerin başvuruları kabul edilecektir.

doga (21)

National Centre for Outdoor Education (NCU) İsveç’teki Ulusal Sınıf Dışı Eğitim Merkezi’nin desteğini alan bu eğitim, devamı olan ikinci aşama için ön koşuldur. Sınıf dışı eğitimin daha kapsamlı bir şekilde ele alındığı ikinci aşama 4 günlük bir eğitim olup İsveç’teki merkezin müdürü Prof. Anders Szczepanski ve Gaye Amus tarafından gerçekleştirilecektir. Bu eğitimler dizisi ileride orman anaokullarında çalışmak veya açmak isteyenler için yardımcı olacaktır. Birinci aşama olan Orman anaokullarına giriş kursunun içeriği aşağıdaki gibidir:


• Sınıf dışı eğitim alanı olarak ormanın sağladığı zenginliği keşfetmek
• Farklı ülkelerden orman anaokulu örnekleri
• Risk almak ve sınıf dışı eğitimde karşılaşılabilecek zorluklar
• Yetişkinin rolü
• Dokümantasyon
• Uygulamaya yönelik etkinlikler
• Çocukların ilgilerinin önemi ve farklı yaş gruplarının ihtiyaçları

Kursa katılım ücreti 790 tl * olup sertifika, öğle yemeği, ikram, portfolyo konusunda rehberlik ve Gaye Amus’un basılacak yeni kitabı içermektedir. *Ücrete KDV dahildir. Kredi kartı ile ayrıca tek çekim ödeme sağlanmaktadır.

Katılımcı sayısı 16 ile sınırlıdır. Kayıt için son başvuru tarihi 14 Ekim’dir.

Önkayıt için: http://tinyurl.com/izmir-orman-anaokullari-giris


• Eğitmen: Gaye Amus
• Tarih: 22-23 Ekim 2016
• Yer: Özel Meridyen Okulları, Bornova

Etkinliğin Facebook sayfası için: https://www.facebook.com/events/214548055627495/

Detaylı bilgi ve iletişim için: www.dogadaogreniyorum.org

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here