Etkinlik Önerisi: Şeyda Çevik ile Analı-Babalı-Çocuklu Masal Kampı

0
1167

Çocuk Masalcılar masal anlatıcılığı eğitimi veren Şeyda Çevik, bu kez bu eğitimi yetişkinler ve çocukların başından sonuna kadar bir arada olabilecekleri, tüm oyun, etkinlik ve alıştırmaları yetişkin-çocuk birlikte yapıp, sonunda çocuklarınızla masal sahnesine beraber çıkacağınız şekilde uyarladı.

Küçükkuyu Assos‘ta düzenlenecek bu eğitim hikâye anlatıcılığına ilgi duyan, masalların dünyasıyla tanışmayı ve masalları anlatabilmenin farklı yollarını keşfetmeyi isteyen 6 -12 yaş arası çocuklar ve aileleri için tasarlandı. 2,5 gün boyunca yapılacak olan Analı-Babalı-Çocuklu Masal Kampı, çocuk pedagojisi alanında uzman SEİBA eğitmeni Şeyda Çevik tarafından yürütülecektir.

Bu eğitim kime göre?

“Çocuğumun özgüveni gelişsin”, “Çocuğumun yaratıcılığı gelişsin”, “Çocuğumun kelime dağarcığı zenginleşsin”, “Çocuğum başkalarıyla daha rahat empati kurabilsin”, “Çocuğumun dinleme ve anlatma yetileri gelişsin”, “Çocuğumla verimli zaman geçirmek istiyorum”, “Masal aracılığıyla çocuğumla pozitif bağlar kurmak istiyorum”, “Bir kamp olsun da yetişkin çocuk hep beraber eğlenelim, öğrenelim” diyorsanız, bu eğitim tam size ve çocuğunuza göre.


Eğitiminin Yapısı:

Eğitime katılan çocuklar ve yetişkinler birlikte seçtikleri bir masala, oyunlar ve alıştırmalar aracılığıyla farklı açılardan bakacaklar.

Bazen kendi bazen de dinledikleri diğer masallardan yola çıkarak eğlenceli oyunlar oynanacak. Oyunlar aracılığı ile bir yandan eğlenecek, diğer yandan da doğaçlama hikâye anlatma becerilerini geliştirecekler. Bu beceriler arasında; ezberlemeden bir hikâyeyi anlatma, dil kullanımı, topluluk karşısında konuşma, seyirci ile göz teması kurma, bir hikâyenin imajlarını içselleştirme, beden-ses ve mekan kullanımını geliştirme ve iyi bir dinleyici olmayı sayabiliriz. Çocuklar ve yetişkinler bu eğitim süresince bir dünya masalını ezberlemeden anlatabilmeyi deneyimleyecekler.

Ne Zaman: 19-20-21 Mayıs 2017

18 Mayıs akşamı saat 16:00’dan sonra istenen/gelebilinen vakitte otele giriş;
19 ve 20 Mayıs günleri 10.00-13.00 ve 15.00-18.00 masal çalışması,
21 Mayıs günü 10.00-13.00 saatleri arasında masal çalışması

19 ve 20 Mayıs akşamları uykudan önce masal dinleyeceğiz, sonrasında açık sahne, isteyen masal anlatabilir:)

Ücretler:

Öğrenci: 770 TL, Tam: 970 TL (konaklamalı)
Öğrenci: 600 TL, Tam: 640 TL (konaklamasız)

Konaklamalı ücrete konaklama, kahvaltı, akşam yemeği ve masal anlatıcılığı eğitimi dahildir. Ulaşım, öğle yemeği ve ekstralarınız size aittir.
Konaklamasız ücrete sadece eğitim dahildir.

Konaklama yeri: Villa Del Mar Hotel, Assos yolu, Küçükkuyu, Çanakkale

(2 büyük 2 çocuk gelecekler için kişi başı 50’şer tl indirim var, yani toplam 200 tl indirim.)

Katılımcı Sayısı: en az 8, en fazla 10

Kayıt olmak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.
İletişim numarası: 0537 3392919 (Burcu)

Daha fazla bilgi için: http://sihirlitekerler.com/assos/
https://www.facebook.com/events/1868892410035627


Eğitmen hakkında

Şeyda Çevik

SEİBA Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi’nin kurucularından olan Şeyda Çevik Hikâye Anlatıcısı ve Sınıf Öğretmenidir.

Sınıf öğretmenliği eğitimini Türkiye ve Avusturya’da tamamlayan Şeyda, Türkiye’de Hisar Eğitim Vakfı, Özel Yeni Okul İlkokulu, İELEV Özel İlkokulu, Avusturya’da Treffling Pfarrcaritas St.Elisabeth Kindergarten, Weber Schule, Europaschule gibi okullarda çalışmıştır.

“Çocuklarla birlikte çalışmak” için eğitimci olmayı seçen Şeyda için öğrenme hayatı burada bitmemiş, önce drama sonra hikaye anlatıcılığı üzerinde kendini geliştirmiştir. Drama eğitimini Oluşum Drama Enstitüsü’nden almıştır. Hikaye anlatıcılığı alanında Nazlı Ç. Azazi ile yaptığı çalışmalarla başlamıştır. Ayrıca Avrupa’nın alanında uzman hikaye anlatıcıları ve eğitmenleri Suse Weisse, Ragnhild A.Morch, Heidi Dahslween, Hanna Heckhausen, Jessica Wilson, Ashley Ramsden, Sue Hollingsworth ile de çalışmıştır. Uzmanlığını “Hikaye anlatıcılığının eğitim süreçlerinde kullanımı” üzerine yapmaktadır. Anlatan Öğretmen adlı 1 yıllık sertifika programının yürütücülerindendir. Özellikle masalların ve masal anlatıcılığının sınıf içi süreçlerinde kullanımına örnek oluşturabilecek çalışmalar tasarlamakta, hikayeler yazmaktadır. http://seibaanlatimerkezi.com/tr/seyda-cevik/

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here