“Korkusuz Kız” Dünyanın Finans Merkezine Meydan Okuyor!

0
773

Amerika ve dünyanın borsa ve finans merkezlerinden Wall Street’in ünlü bronz boğa heykeli Charging Bull artık yalnız değil. Dünyanın en büyük üçüncü varlık yönetim şirketi State Street Global Advisors (SSGA), bir simge haline dönüşen bronz boğanın tam karşısına Korkusuz Kız isimli bir heykel dikti. Küçük kız hiç şüphesiz sanatsal değerden çok daha fazlasına sahip.

Korkusuz Kız büyük bir özgüvenle ve meydan okurcasına karşısındaki boğaya açık bir şekilde başkaldırıyor ve bu, günümüz işgücündeki cinsiyet eşitsizliğini simgelemeyi amaçlıyor. Küçük kız “boğa”nın, özellikle iş dünyasındaki erkek egemenliğine karşı çıkarak, kadınları da aynı şeyi yapmaları konusunda güçlendirmeye çalışıyor. Heykelin önündeki zemine sabitlenmiş levhada ise “Lider Kadınların Gücünü Bilin” yazısı mevcut.

State Street firmasının kampanyası 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde başlatıldı ve bir hafta boyunca burada kalacak olan bu güçlü heykele ek olarak, şirketin yöneticisi 3500 şirkete mektup göndererek yönetim kurullarına daha fazla kadın eklemelerini talep etti.

Bu Korkusuz Kız. 2.5 trilyon dolar değerinde varlığı yöneten State Street Global Advisors isimli şirketin diktiği yeni bir bronz heykel.

Küçük kızın heykeli Wall Street’in Charging Bull isimli ikonik boğa heykelinin tam karşısında duruyor. Sessizce ama meydan okuyarak eşit bir cesaret gösteriyor.

İş dünyasındaki toplumsal cinsiyet eşitliğinin bir simgesi olan küçük kız, kadınları güçlendirmeyi amaçlayan bir kampanyanın parçası.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/small-girl-faces-wall-street-bull-statue/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here