Oyuncak Bebeklerin Makyajlarını Silip “Doğal” Kızlara Dönüştüren Sanatçı Bir Anne

7
54419

Bazı oyuncak bebekleri yakından incelerseniz, bu bebeklerin gerçek hedef kitlesi olan 12 yaşındaki bir kız çocuğuna değil, tuhaf seksapelliği ve estetikli yüzüyle neredeyse uzaylı bir kadına benzediğini görürsünüz.

Bu yaygın eğilimden bıkan Tazmanyalı sanatçı Sonia Singh, acilen makyajının silinmesine ihtiyaç duyan oyuncak bebekler bulmak üzere yola çıkar. Amacı ikinci el oyuncak bebekleri kurtarmak ve rehabilite etmektir. Sonia Singh sayesinde bebeklerin aşırı bakımlı, şatafatlı ve bol makyajlı halleri yerini gerçekçi ve doğal bir tarza bırakır. Gösterişli bebekler, bildiğimiz ve alışık olduğumuz tatlı kız çocuklarına dönüşür.

“Bütün bebeklerin yüzünü yeniden boyuyorum, saçlarına yeniden şekil veriyorum ve onlara yeni ayakkabılar yapıyorum. Kıyafetlerini de annem dikiyor ve örüyor” diye anlatıyor bebekleri baştan yaratan Tazmanyalı sanatçı. Bebeklerin yaşadığı değişim gerçekten inanılmaz!

Sonia Singh’in Tree Change Dolls ismini verdiği projesiyle çok daha doğal bir tarza kavuşan bebekler çocukların ellerinde yeni maceralara açılmayı bekliyor.

Sanatçının sitesinde kendi oyuncak bebeklerinizi nasıl geri dönüştürebileceğinize dair bilgiler de bulunuyor.

 

Öncesi ve Sonrası

tree-change-dolls-sonia-singh-13tree-change-dolls-sonia-singh-14

Bebeklerin ardındaki sanatçı: Sonia Singh

tree-change-dolls-sonia-singh-10

 

Kaynak: http://www.boredpanda.com/tree-change-dolls/

 

7 YORUMLAR

  1. Esas “psikopat” sizin gibi algılarıyla oynanmış insanlar. Doğallık ne zamandan beri korku filmi oluyor? Esas iğrenç olan o salak saçma boyalı yaratıkların size normal ve güzel gelmesi !

  2. Harika bir proje. Bebeklerimizin ellerinde kendileri gibi dogal havada olan oyuncaklar olmali. Boyle oyuncaklari tasvip edemiyorum, bana bile büyük halimde itici geliyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here