TRENDLER

13 Yıldır İçinden Ördek Ailesi Geçen Okul

Görüntülenme 1957

0
13 Yıldır İçinden Ördek Ailesi Geçen Okul

Sıra dışı anne ördek Vanessa ile tanışın. Vanessa’nın son 13 yıldır yuvasını yapmak ve yumurtlamak için kendisine seçtiği yer Amerika, Michigan’daki Village İlkokulu’nun avlusu.

Vanessa okulun avlusunda ilk kez yumurtlamaya başladığında okulun öğretmenlerinden Ruth Darrah, yavru ördeklerin yumurtadan çıktıktan sonra 24 ile 48 saat içinde suya girmeleri gerektiğinin farkına varmış.

When Vanessa first started laying her eggs in the courtyard, Ruth Darrah, a teacher at the school, realized that the ducklings need to get to water 24 to 48 hours after they hatch.

Ancak her ne kadar Vanessa, yuvasını okulun avlusuna yapsa da, yavru ördekler henüz uçamadıkları için ördek ailesi için okuldan bir kaçış yolu bulunmuyor.

Darrah, yapılacak en iyi şeyin belli koridorları kapatmak ve okulun öğrencilerinin koridorları boşaltması olduğuna karar verir. Böylece Darrah, Vanessa ve bebeklerini özgürlüklerine kavuşturmak için onlara bir yol oluşturabilecektir.

635975644512589816-Duck-release-01

Okul, her yıl Vanessa’nın geri dönüşünü kutluyor.İlk yılında koridorlar arasında yolunu bulmaya çalışırken bazı problemler yaşayan Vanessa’nın yavrularıyla beraber avludan çıkıp “gerçek dünya”ya geri dönmesi artık sadece iki ya da üç dakikasını alıyor.

635975644473277564-Duck-release-02

“Her seferinde bu yıl geri dönmez belki diye korkuyoruz, ama geliyor” diyor Darrah. Okuldan dışarı çıkmak için okulun içinden yürümek zorunda olan Vanessa ve yavrularını korkutmamak için hem öğretmenler ve okul çalışanları, hem de öğrenciler büyük bir çaba harcıyor. Sessizlik içindeki bu bekleyiş, çocukların hayatlarında şahit olabilecekleri en güzel şeylerden biri belki de.

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!