TRENDLER

14. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Başvuruları Başladı!

Görüntülenme 1270

0
14. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Başvuruları Başladı!

2003 yılından bu yana “herkes için kaliteli eğitim” vizyonu doğrultusunda araştırma, savunu ve eğitim çalıştırmalarını sürdüren ERG, 2004 yılından bu yana her yıl Eğitimde İyi Örnekler Konferansı (İÖK) düzenliyor. İÖK’ün düzenlenme amacı, üreten ve iyi örneklerini paylaşmak isteyen eğitimcilerin bir araya gelmesini sağlayacak yeni platformlar oluşturmak. İyi örnek sunuşlarının yanı sıra atölye çalışmaları, paneller, yuvarlak masa toplantıları ve özel oturumlarla zenginleştirilen konferanslar, katılımcıların eğitime ilişkin farklı konularda yüz yüze tartışma fırsatı bulabildiği bir diyalog zemini oluşturuyor.

14. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesinde gerçekleştirilecek. Hem online hem de postayla gelen başvurular için son tarih 10 Şubat 2017 Cuma günü 18.00.

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2017 başvuru alanları:

  • Erken Çocukluk Eğitimi

  • Eğitimde Ayrımcılıkla Mücadele

  • Eğitimde Sosyal Duygusal Becerilerin Desteklenmesi

  • Köy Okullarında Eğitim

  • Göçmen ve Mülteci Çocukların Eğitimi

  • Spor Eğitimi

 

Kimler başvurabilir?

Okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarından, üniversitelerden, farklı devlet kurumlarından ve sivil toplum örgütlerinden eğitimciler/eğitimci adayları (kişi, ekip ya da kurum olarak), Başvuru Alanları bölümünde açıklanan konu ve alanlarda iyi örnek oluşturduğuna inandıkları uygulamalarını/materyallerini konferansta sunmak üzere başvurabilirler. Kişi, ekip ya da kurumlar birden çok uygulama/materyal başvurusu yapabilirler.

Başvuru koşulları

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, eğitimcilerin başvurularının birbiriyle rekabet ettiği ya da başvuruların iyiden kötüye doğru sıralandığı bir yarışma değildir. Bu konferans öğretmenlerin geliştirdikleri örnekleri birbirleriyle paylaşmalarına ve birbirlerine esin kaynağı olmalarına fırsat sunma amacı taşır.

Konferansta sunulan iyi örneklerin “konferansta sunulmak üzere” geliştirilmesi değil “eğitim sürecinde bir eksikliğe yanıt vermek/eğitim sürecinde bir iyileşme sağlamak vb.” için geliştirilmesi önemsenir.

Uygulamanın/materyalin 2015-2016 eğitim-öğretim yılı ya da öncesinde uygulanmış/geliştirilmiş olması gerekir. Henüz tamamlanmamış, uygulaması yapılmamış çalışmalar değerlendirilmeyecektir.

Geçmiş yıllarda Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda seçilerek sözlü ya da poster olarak sunulmuş örneklerle başvuru yapılamaz. Ancak daha önceki yıllarda kabul edilmeyen uygulama/materyal örnekleriyle –geliştirilmiş olmaları koşuluyla– yeniden başvuru yapılabilir. Bu önkoşul aynı örneğin farklı yıllarda konferansta tekrar sunulmasını önlemek ve her yıl farklı örneklerin paylaşılmasına zemin oluşturma amacını taşır.

Nasıl başvurabilirsiniz?

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı 2017’ye başvurular yalnızca elektronik olarak (online başvuru) yapılabilir. Posta ya da elektronik posta yoluyla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Elektronik başvuru sürecinde bir sorunla karşılaşmanız durumunda teknik destek sağlanacaktır.

www.egitimdeiyiornekler.org adresinden online başvuru bölümüne girerek konferansa başvuru yapılabilir.

Başvuru için son tarih

Başvurunun 10 Şubat 2017 Cuma günü 18.00’a kadar elektronik olarak yapılması gerekir. Bu tarihten sonra elektronik başvuru sistemi otomatik olarak kapanacağından başvuru yapılamayacaktır.

Postayla gönderilen başvuru eklerinin de 6 Şubat Pazartesi günü postaya verilmiş ve 10 Şubat Cuma 18.00’a kadar yukarıda verilen adrese ulaşmış olması gereklidir.

 

Online başvuru için: http://app.ver.us/2017_iok_reg/Default.aspx

Daha detaylı bilgi ve iletişim için: http://egitimdeiyiornekler.org/

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!