TRENDLER

5. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Yarın Kapılarını Açıyor!

Görüntülenme 592

0
5. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Yarın Kapılarını Açıyor!

“Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Hayal ise her yere.” – Albert Einstein

18 yaş altında olan, 3 milyon çocuk ve gencin yaşadığı İstanbul‘da, 2010 yılından bu yana İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali gerçekleştiriliyor. Bienal, hem Türkiye’de hem de yurt dışında yaşayan çocuk ve gençlere yönelik, Türkiye’nin en büyük çaptaki sanat etkinliği olarak kabul ediliyor.

Bu sene 10 ülkeden 7 bin 250 çocuğun katılımıyla 480 projenin sergileneceği 5. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, 19 Nisan Perşembe günü kapılarını küçük büyük tüm sanatseverlere açıyor. 28 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek 5. Bienalin bu yılki teması ‘Şimdi ve Burada!’ Bu tema üzerine yaratılacak sanat çalışmaları, 19 Nisan-23 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul’daki farklı mekanlarda sergilenecek ve/veya gösteriler gerçekleştirilecek.

İlk kez yarın Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde saat 10.30’daki çocuk atölyeleriyle ziyaretçileriyle buluşacak olan 5. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali kapsamında çocuklar, gençler, öğretmenler ve yetişkinler için birbirinden farklı içeriklere sahip 65 atölye düzenlenecek.

Bienalde görsel sanatların dışında müzik, dans ve beden performanslarına da yer verilecek. Ayrıca çocukların ve gençlerin katılımcı olarak içerisinde bulunduğu konserler olacak.

Yarınki program için: http://www.cocukgenclikbienal.org/english-bienal-program/

Öğretmenler için Zincirleme Robot Tamlaması Maker Atölyesi!

Bager Akbay tarafından gerçekleştirilecek Zincirleme Robot Tamlaması Maker Atölyesi, kodlama, elektronik ve robotik gibi alanların eğitimlerine katmak isteyen sanat öğretmenlerine açık çağrısı var! 21-22 Nisan tarihleri arasında seçilecek olan 12 sanat öğretmenine, sanatçı/eğitmen Bager Akbay tarafından, toplam 12 saatlik bir atölye verilecek.

Ardından atölyeye katılan sanat öğretmenleri 24 Nisan-23 Mayıs tarihleri arasında Bienal kapsamında çocuklara ve gençlere maker atölyesi veriyor olacak. Bu atölyeye katılmak için [email protected] adresine kendinizden ve bu atölyeye neden katılmak istediğinizden bahseden bir mail atmanız yeterli. Ayrıca öğretmenlik yaptığınız okulunuzu, sınıflarınızı ve verdiğiniz dersleri de belirtmeniz gerekiyor.

Giriş seviyesindeki atölyeye katılmak için ilgili alanlarda herhangi bir deneyim gerekmiyor. Bu atölye ile kodlama, elektronik ve benzeri alanlarla sanat atölyelerinizdeki malzeme, alet ve teknikleri genişletecek pratik uygulamalar yapılması hedefleniyor. Atölyede öncelikle basit seviyede kodlama bilgisi verilecek, ardından resim, müzik, heykel gibi farklı sanat alanlarında ilham verebilecek örnekler tartışılacak ve benzer örnekler üretilecek. Ardından bazı örnekler fiziksel yapılara taşınacak.

Çocuk Hakları Haftası

Her bienal sergisinde bir haftalık zaman dilimi, Çocuk Haklarına odaklanmaya ayrılıyor ve bienal ayı boyunca bir dizi uygulamalı atölyeler, canlı performanslar, toplantılar, tartışma ve seminer etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

5. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’ni sosyal medya hesaplarından takip etmek için:

Facebook / Instagram / Twitter

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!