TRENDLER

7 Yaşında Bütün Saçlarını Kaybeden Küçük Kız Yaratıcılığını Asla Kaybetmiyor!

Görüntülenme 1439

0
7 Yaşında Bütün Saçlarını Kaybeden Küçük Kız Yaratıcılığını Asla Kaybetmiyor!

Bu yılın başında Daniella Vinanti Wride, mutlu ve sağlıklı görünen 7 yaşındaki kızı Ginessa‘nın saçlarının döküldüğünü fark ettiğinde büyük bir tedirginliğe kapıldı. Doktorlar küçük kıza, bir otoimmün deri hastalığı olan ve tüm saçların dökülmesiyle sonuçlanan alopesi (saç dökülmesi) teşhisi koydular. Ancak 7 yaşındaki Ginessa, bu hastalığının okuldaki “Çılgın Saç Günü” kutlamasını mahvetmesine izin vermedi.

Kızının yeni hastalığını kabullenmekte zaten yeterince zorlanan anne Vinanti Wride, çocukların saçlarıyla komik, çılgın ve saçma şeyler yaptıkları “Çılgın Saç Günü” kutlaması hakkında önce çok endişelendi. Ginessa geçtiğimiz yıl aynı kutlamaya tek boynuzlu attan ilham alan bir saç stiliyle katılmıştı. Annesi kızının yeni durumuyla nasıl baş edeceğini merak ediyordu.

Ancak aklına mükemmel ve parlak bir fikir geldi. Kızının kafasını, derisine yapıştıracağı parıldayan taşlarla süsleyecekti. Ginessa, kafası parıldayan mücevher görünümlü taşlarla kaplı bir şekilde okula büyük bir özgüvenle adeta dans ederek gittive alopesi gibi bir hastalığın ışıltısını kaybesine asla izin vermedi!

 

Bu, 7 yaşında saç dökülmesi hastalığına yakalanan  Ginessa.

daniella-vinanti-wride-crazy-hair-day-alopecia-2

Okulunda kutlanan “Çlgın Saç Günü”ne bayılıyor. Geçtiğimiz yıl bu kutlamaya tek boynuzlu attan ilham alan bir saç modeliyle katılmıştı.

daniella-vinanti-wride-crazy-hair-day-alopecia-6

Ancak bu yıl biraz daha yaratıcı olması gerekiyordu.

daniella-vinanti-wride-crazy-hair-day-alopecia-3daniella-vinanti-wride-crazy-hair-day-alopecia-5daniella-vinanti-wride-crazy-hair-day-alopecia-4

Kaynak: http://mymodernmet.com/crazy-hair-day-alopecia/

 

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!