TRENDLER

7 Yaşındaki Küçük Çocuk Tıpkı Kendisine Benzeyen Kedisi Sayesinde Akran Zorbalığıyla Baş Ediyor

Görüntülenme 1074

0
7 Yaşındaki Küçük Çocuk Tıpkı Kendisine Benzeyen Kedisi Sayesinde Akran Zorbalığıyla Baş Ediyor

7 yaşındaki Madden, yarık dudak ve heterokromiyle (farklı göz renkleri) dünyaya geldi. Bazıları Madden’ın bu farklı görüntüsüyle dalga geçmenin eğlenceli olduğunu düşünse de, küçük çocuk bu zorbalarla baş etmenin harika bir yolunu buldu.

Madden’ın annesi tıpkı oğlu gibi yarık dudaklı ve iki gözü farklı renklerde olan bir yavru kedinin fotoğrafını gördüğü anda, onun ailelerinin yeni üyesi olacağını hemen anlamıştı. “Madden ve bir kurtarma ekibi tarafından bulunan kedimiz Moon (Ay) adeta arkadaş olmak için yaratılmışlardı. Bir kedinin insana kendini bu kadar az yalnız hissettirmesi inanılmaz bir şey,” diyor küçük çocuğun annesi Christina Humphreys.

Madden’ın Moon’u bulması ise tam anlamıyla bir mucize. “Heterokromi, irisin bir bölümünün en az iki renge sahip olması demek. Tam heterokromiyse iki gözün renginin de tamamen farklı olduğu çok nadir görülen bir durum. Nüfusun yüzde birinden bile daha azında görülüyor. Buna bir de yarık dudağın çok nadir görülen bir şey olmasını ekleyin.”

Zorbalığın ve nefret sözcüklerinin yaygın olduğu bir dünyada birbirini bulma şansını yakalayan bu mükemmel ikili, sevginin kurtarıcı gücünün bir simgesi gibi adeta.

7 yaşındaki Madden ile kurtarma ekibi tarafından bulunan kedisi Moon’un sıra dışı hikayesi bu…

Her ikisi de çok nadir görülen iki durumun birleşimiyle doğmuştu: Yarık dudak ve heterokromi (iki gözün farklı renkte olması).

“Kaderin bu ikiliyi bir araya getirdiğine inanıyorum,” diyor Madden’ın annesi.

“Bu kediyi keşfetmemiz, onu sahiplenebilmek için arkadaşlarımızın ve hatta hiç tanımadığımız insanların devreye girmesi muhteşemdi.”

“Moon, Madden’ın, farklı olmanın aslında harika bir şey olduğunu fark etmesini sağlıyor.”

“Zorbalıkla ve nefret sözcükleriyle dolu bir dünyada, biz sevginin peşinden gitmeyi seçtik.”

Madden sadece 7 yaşında ama küçücük yaşına rağmen çok şey yaşamış bir çocuk.

Bu yaşına dek toplam altı ameliyat geçirmiş ve onu bekleyen daha pek çok ameliyat var.

“Ona gerçekten çok çirkin ve kötü şeyler söyleyen bazı çocuklar oldu. Bu onun ruhunu parçaladı. Madden hala ara sıra zorbalığa maruz kalıyor. Yapabileceğimiz tek şey zorbalara yönelik algımızı değiştirmek.”

Madden’ın iki kardeşi daha var.

“Ailemizin bu kadar ilgi odağı olmasını istemezdim, ama umarım bu ilgi bir farkındalık yaratır ve yarık dudakla dünyaya gelen bütün çocuklar bundan fayda görür.”

Kaynak: https://www.boredpanda.com/different-eyes-colors-cat-moon-boy-madden-friendship-christina-humphreys-oklahoma/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!