TRENDLER

8 Yaşındaki "Davul Dahisi" Küçük Kız

Görüntülenme 1315

0
8 Yaşındaki

Sosyal medya sayesinde her yaştan sanatçı, işlerini birçok insana duyurabiliyor artık. İster yetenekli bir küçük ressam olun, ister özgün ve yaratıcı bir sanat ödevi hazırlayan bir lise öğrencisi ya da 8 yaşındaki Yoyoka Soma gibi davul dahisi olun, her yaştan insan Facebook, Instagram ve YouTube gibi sosyal medya platformları aracılığıyla bir anda ünlü olabiliyor.

Henüz iki yaşındayken davul çalmaya başlayan Soma, daha dört yaşındayken aile müzik grubuyla konserler verdi. Soma bu yıl, kadınların ve kız çocuklarının katıldığı davulcular yarışması  ‘Kız Gibi Çalmak 2018’ isimli yarışmaya katılmasıyla internette viral oldu.

Küçük kız 3 dakikalık videosunda ünlü rock grubu Led Zeppelin’in “Good Times Bad Times” isimli şarkısını, yaşının çok ötesinde bir beceriyle çalıyor. Soma’nın ne kadar küçük olduğu, izleyicilerin aklına ancak davulun pedalına basarken görünen puantiyeli çoraplarından geliyor!

Soma’nın, sadece 8 yaşında olmasına rağmen daha şimdiden aşırı iddialı olduğunu şu sözlerinden anlamak mümkün: “Her şeyi yapabilen bir müzisyen olmak istiyorum: Tüm müzik aletlerini çalan, müzik kaydı ve miks yapan ve CD kapakları tasarlayan bir sanatçı. Dünyanın en iyi kadın davulcusu olmak istiyorum.”

Soma, yarışmayı kazanamamış olsa da, internette dolaşan hayranlık uyandıran videosu onu çoktan ünlü yaptı bile. Led Zeppelin grubunun solisti Robert Plant bile Soma’nın performansındaki gayretine övgülerde bulundu: “En inanılmaz olanı, bunun onun için adeta çocuk oyuncağı olması. Bu teknik olarak gerçekten zor bir şarkı. Bence John Bonham (Led Zeppelin grubunun davulcusu) hayrete düşecek. Ayrıca çok mutlu olacak. Bu harika.”

8 yaşındaki yetenekli davulcu Yoyoka Soma’nın cover yaptığı Led Zeplin şarkısı “Good Times Bad Times”ı videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak: https://mymodernmet.com/yoyoka-soma-drumming-prodigy/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!