TRENDLER

Araştırma: Çocuklar Pusetlerde Çok Fazla Zaman Geçiriyor

Görüntülenme 310

0
Araştırma: Çocuklar Pusetlerde Çok Fazla Zaman Geçiriyor

Yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre çocuklar pusetlerde dolaştırılarak çok fazla zaman geçiriyor ve fiziksel hareketsizlik çocukluk çağındaki obezitenin artışına katkı sağlayan bir faktör olarak ortaya çıkıyor.

Kanada Çocuk Derneği’nin yaptığı çalışmada araştırmacılar, bir ve iki yaş arasındaki çocukların yüzde 80’inin, açık havada geçirdikleri zamanın yarıdan fazlasını pusetlerinde oturarak geçirdiklerini söylüyor.

Ayrıca araştırmacılara göre yaşları üç ile beş arasında değişen çocukların yüzde 25’i açık havada geçirdikleri zamanın sadece yarısını koşarak geçiriyor. Açık havada geçen zamanın diğer yarısı bir pusete bağlanmış şekilde geçiyor.

Toplam 1,000 çocuk üzerinde çalışan araştırmacılar, çocuklarını pusetlere oturtmadan önce ebeveynlerin iki kez düşünmeleri gerektiğini söylüyor.

Pusetsiz gezmek, eğer gözünüzün sürekli çocuğun üzerinde olması gereken çok büyük ve kalabalık bir eğlence parkındaysanız çok uygun olmayabilir. Ancak yine de bunun ebeveynliğin bir parçası olduğunu da unutmamak gerekiyor.

 

Kaynak: http://www.ctvnews.ca/study-says-kids-spending-too-much-time-in-strollers-1.659215

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!