Bakıcı Bulamayan Öğrencisinin Bebeğiyle Birlikte Ders Anlatan Matematik Profesörü

0
4009

Fotoğrafta gördüğünüz 34 yaşındaki matematik profesörü Nathan Alexzander‘dan matematik dersi alan ve yakın bir zaman önce baba olan Wayne Hayer, küçük kızı Assata’ya bakması için bir çocuk bakıcısı bulamayınca çaresiz kaldı. Ne yapacağını bilemeyen ama dersi kaçırmak istemediğinden emin olan Hayer, kızını da derse getirmeye karar verdi. Derse “özel konuğu” ile birlikte giren genç baba, Alexzander tarafından oldukça sıcak bir şekilde karşılandığı gibi profesörden büyük bir destek gördü.

Sınıfın diğer öğrencilerinden biri olan Nick Vaughn, olayı Facebook’ta şu şekilde anlatıyor “Öğrenci arkadaşlarımdan biri sınıfa kollarında çocuğuyla birlikte girerken profesöre hızlıca bir bebek bakıcısı bulamadığını ve ona bakacak başka kimsesi olmadığını açıkladı. Profesör, “Sorun değil, hatta onu kucağımda ben tutacağım ki sen de derste daha iyi not alabilesin,”dedi.

Profesör Alexzander, bir saatten fazla bir süre boyunca küçük Assata’yı sallayarak, pışpışlayarak ve en sonunda farkına bile varmadan uyumasını sağlayarak kucağında taşıdı. “Uyumaya başladığında sınıfa dönüp, ‘Sanırım şu anda oldukça sıkıcıyım,’ dedim.” diye anlatıyor Alexzander. Dersin ardından Alexzander’in öğrencilerinden bazıları bu sevimli hikayeyi sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Kaynak: https://mymodernmet.com/nathan-alexzander-math-teacher-holds-baby/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here