TRENDLER

“Benim Kahramanım Sensin”: Çocuklara COVID-19’u Anlatan Bir Hikaye Kitabı

Görüntülenme 3406

0
“Benim Kahramanım Sensin”: Çocuklara COVID-19’u Anlatan Bir Hikaye Kitabı

Çocukların COVID-19’u anlamalarını ve kabullenmelerini sağlamak amacıyla Dünya Sağlık Örgütü, UNICEF ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği dahil olmak üzere insani yardım alanında çalışan 50’den fazla kuruluşun işbirliğiyle yeni bir hikaye kitabı hazırlandı.

“Kahramanım Sensin, Çocuklar COVID-19 ile Nasıl Savaşabilir!” isimli hikayede, hayali bir yaratık olan Ario vasıtasıyla çocukların kendilerini, ailelerini ve arkadaşlarını koronavirüsten nasıl koruyabilecekleri, yeni ve hızla değişen bir gerçeklikle karşılaştıklarında zorlayıcı duygularını nasıl yönetebilecekleri anlatılıyor.

6-11 yaş arası çocuklara yönelik olan kitap projesi için dünyanın dört bir yanından 1700’den fazla çocuk, ebeveyn ve öğretmen, COVID-19 salgınıyla nasıl başa çıktıklarını anlattı. Bu paylaşımlar, hikayenin yazarı ve aynı zamanda çizeri olan Helen Patuck ve proje ekibi için oldukça değerliydi. Böylece hikayenin ve mesajlarının farklı kıtalardan ve sosyal çevrelerden gelen her çocuk için benzer anlamalar ifade etmesini sağlayabildiler.

Kitap, dünya üzerinde mümkün olduğu kadar fazla çocuğa ulaşabilmek için çok sayıda dile çevrildi ve halen çevrilmeye devam ediyor.

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!