Bir Öğrenci Anlatıyor: Okulun Amacı Nedir?

1
6134

Amerikalı öğretmen Shannon Oliveira, 6. sınıfa giden öğrencilerine “Sizce okulun amacı nedir?” diye sordu. Aldığı cevaplardan bir tanesi onu o kadar etkiledi ki öğrencisinin yazdıklarını sosyal medya hesabından yayınlayarak daha fazla insana ulaşmasını sağladı.

İşte o öğrencinin kısa ama anlamlı okul tanımı:

“Okulun amacı sadece öğrenmek değil, daha iyi bir insan olmaktır. Elbette matematik ve tarihle ilgili bilgileri de öğrenmek zorundasınız. Ancak okuldaki ana hedef şefkat, kişisel farkındalık, organizasyon ve iyilik yapmak gibi becerileri kazanmaktır. Bu, bir öğretmenin esas hedefidir.”

Oliveira, 12 yaşıdaki öğrencisinin gelecekte öğretmen olmasını dilediğini söylüyor. “12 yaşında bir oğlan çocuğu için oldukça bilge sözler bunlar,” diyen Oliveira veli toplantısında öğrencisinin annesini gördüğünde dayanamayarak ona sarıldığını da ekliyor.

Kaynak: https://twitter.com/ShannonOliveir1/status/1172444023899840512

1 YORUM

  1. okula çocuktan kurtulayım kafamı dinleyeyim zihniyeti ile bakar san bi halt omaz ama eğitim ailede başlar gerçekten çocuğunu seviyorsan evdede bişeyler vermelisin ama elin değil beynine.çocuğa tablet tv telefon verirsen çocuğuna en büyük kötülüğü yaparsın .ağlıyorsa ağlasın nereye kadar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here