TRENDLER

Çocuklar Hayallerindeki Oyuncakları Tasarlıyor

Görüntülenme 429

0
Çocuklar Hayallerindeki Oyuncakları Tasarlıyor

Neredeyse tüm çocuklar, hayal güçlerinin sihrinin neye benzediğini ortaya çıkarmak için çizim yapar. Bunu yaparken diledikleri kadar az ya da çok renk kullanırlar. Bazı ebeveynler, bu renkli şaheserleri gururla buzdolabına ya da duvara asar, ama çocuklarının çabalarını anlamanın ve takdir etmenin başka yolları üzerine fazla kafa yormazlar. Oysa inovasyonu, herkesin yaşadığı ve adeta her nefesinde hissettiği zamanlardan geçiyoruz. Bu nedenle, sevimli, tuhaf ve “saçma” görünen çocuk çizimlerini peluştan gerçek benzerlerine çevirme fikri çok büyük bir şaşkınlık yaratmayabilir. Ancak sonuçlar o kadar çarpıcı ki etkisine kapılmamak imkansız.

Budsies isimli proje, 2013 yılında küçük kız kardeşinin çizimlerinden ilham alan Alex Furmansky tarafından başlatıldı. Kız kardeşi Michelle’in yatağını peluş hayvanlarıyla doldurduğunu gören Furmansky, kendi kendine şöyle düşündü: “Bir çizimi, sonsuza dek yaşayacak peluştan bir hayvan arkadaşa dönüştürsem ne olur?” Böylece kardeşinin köpek benzeri bir yaratık çizimini alarak oyuncak haline getirdi. Ve her şey böyle başladı.

O günden bugüne 76,000’den fazla üretim yapan Furmansky, Hindistan ve Avustralya gibi ülkeler dahil pek çok farklı ülkeden sipariş aldığını söylüyor.

Kaynak:
https://www.boredpanda.com/kids-drawings-into-toys-plush-company-budsies/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!