Çocuklarla Kalabalık Yerlere Giden Aileler İçin Önemli Bir Tavsiye

0
10324

Birçok ebeveyn çocuklarını, tema parklar, yerel festivaller, konserler ya da hayvanat bahçeleri gibi geniş kalabalıkların olduğu açık hava etkinliklerine götürmeyi sever.

Amerika’nın Kaliforniya eyaletindeki bir polis merkezi, bu tür kalabalık etkinliklerde çocuklarıyla ayrı kalmaya hazırlıklı olmak isteyen ebeveynler için önemli tavsiyelerde bulundu

Facebook’tan küçük çocuklu ailelere özel olarak paylaşılan öneriler şöyle:

“Çocuğunuzu büyük bir etkinliğe, bir tema parkına ya da kalabalık ve hareketli bir yere mi götürüyorsunuz? Birbirinizden ayrılmanız durumunda telefon numaranızı çocuğunuzun bileğine yazın ve üzerini sıvı yara bandıyla kaplayın. Etkinliğin sabahında cep telefonuyla fotoğraflarını çekin, böylece çocuğunuzun o gün ne giydiği ve saç şekli elinizde olur.”

Facebook’ta yaklaşık 40,000 paylaşım alması üzerine Clovis Polis Merkezi bu öneriyi sosyal medya hesaplarından birkaç kez daha paylaştı.

En kötü senaryoyu hiçbir ebeveyn düşünmek istemez elbette. Ancak yine de çocuklarla kalabalık yerlere gitmeye hazırlıklı olma fikrinin ebeveynler arasında geniş bir yankı uyandırdığını görmek mümkün. Ve elbette bu tür önlemler almak, ailelerin dikkati elden bırakmaları gerektiği anlamına gelmiyor.

 

Kaynak: https://www.huffingtonpost.com/entry/police-department-offers-special-tip-for-parents-with-kids-in-crowds_us_57693dbee4b0853f8bf219dd?utm_medium=facebook&ncid=fcbklnkushpmg00000063&utm_source=main_fb&utm_campaign=hp_fb_pages

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here