TRENDLER

Ders Sırasında Resim Çizdiği İçin Sorun Yaşayan 9 Yaşındaki Çocuğun Hikayesi

Görüntülenme 3864

0
Ders Sırasında Resim Çizdiği İçin Sorun Yaşayan 9 Yaşındaki Çocuğun Hikayesi

Joe Whale henüz dokuz yazında olmasına rağmen inanılmaz üretken bir çizer. Yıllardır defterlerini farklı yüzler, canavarlar ve hayal gücünün üretebileceği her tür çizimle dolduran Whale, ailesinden de her zaman büyük destek gördü. Ancak bu yeteneğinden heyecan duymayanlar da vardı.

Whale ders sırasında resim çizdiği için öğretmenleriyle sorunlar yaşadı. Onun sıklıklıkla yaratıcılık patlaması yaşadığını bilen ailesi, küçük çocuğu okul sonrası bir sanat dersine yazdırmaya karar verdi. Küçük çocuğun doğuştan gelen yeteneğini fark eden öğretmeni, öğrencisinin çalışmalarını Instagram hesabından paylaştı. Ve küçük sanatçının hayatındaki büyük değişim böylece başlamış oldu.

Whale’in yaşadığı Shrewsbury kasabasındaki Number 4 isimli bir restoran, öğretmeninin paylaştığı çalışmayı gördü. Küçük sanatçıyı restorana davet ederek yemek salonunu çizimleriyle dekore etmesini teklif ettiler. Bu teklifi hemen kabul eden Whale, restoranın duvarlarını tamamen kendi yaptığı orijinal çizimlerle doldurdu. Babası okuldan sonra her gün onu restorana götürdü ve küçük çocuk burada birkaç saat boyunca elinde kalemiyle sayısız çizim yaptı.

Haftalar süren bir çalışmanın ardından geniş çalışmasını tamamlayan Whale, hala çizim yapmaya devam ediyor elbette. The Doodle Boy olarak bilinen küçük sanatçının çalışamlarından bazılarını aşağıda, tümünü ise Instagram hesabında bulabilirsiniz.

 

Kaynak: https://mymodernmet.com/joe-whale-doodle-mural-art/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!