TRENDLER

Doktora Seviyesindeki Bursu Kazanan 10 Yaşındaki Kızın Amacı: Paris Sokaklarını Mutlu Etmek

Görüntülenme 2646

0
Doktora Seviyesindeki Bursu Kazanan 10 Yaşındaki Kızın Amacı: Paris Sokaklarını Mutlu Etmek

Five by Five isimli bir dijital inovasyon ajansının yaz için sunduğu burs imkanı için çok sayıda nitelikli insan başvuruda bulundu. Temmuz ayında Paris’te gerçekleşecek olan program, en iyi ve en parlak “beyinlere”, Paris şehrinde görmek istedikleri değişimin prototipini üretmek için 2 haftalık burs, araç, alan ve uzman danışmanlık hizmeti vermeyi vadediyordu.

Tıpkı beklendiği gibi çok sayıda parlak bilgisayar mühendisi doktora öğrencisinden başvuru gelmeye başladı. Beklemedikleri şey ise Eva isimli 10 yaşındaki bir kız çocuğunun başvurusuydu.

girl

İşte Eva’nın başvurusunun kısa bir özeti: “Paris’in sokakları çok üzgün. Onları tekrar mutlu edecek bir robot yapmak istiyorum. Thymio robotlarının nasıl kodlanacağını şimdiden öğrenmeye başladım. Ancak çalışmasını sağlamakta zorlanıyorum. Programa katılmak istiyorum çünkü uzmanlar bana yardım edebilirler.”

Ve ajansın kurucusu Kat Borlongan’ın Eva’nın mektubuna cevabı:

 

Sevgili Eva,

Cevabımız evet. Tüm dünyadan başvuran etkileyici bir aday havuzu içinden Paris’in ilk Yaz İnovasyon Bursiyerlerinden biri olarak seçildin. Projeni çok sevdim ve robotik ve benzerleri  yoluyla Paris’in sokaklarını geliştirmek ve onları tekrar gülümsetmek için daha fazla şey yapılması konusunda sana katılıyorum.

Sana kişisel olarak yazıyorum, çünkü başvurun bana ilham verdi. Senin de mutlaka bir açıklama olmadığı gibi kapalı olduğuna dair de bir açıklama yoktu. Robotu kendi başına çalıştıramadığını ve yardıma ihtiyacın olduğunu bize açıkça söylemişsin. Bu, kabul etmesi cesaret isteyen ve aynı zamanda projemizin bir parçası olman konusunda bizi ikna eden bir şey. Mevcut sınırlamalarımızın ötesine geçmek için duyulan öğrenme isteği ve alçakgönüllülük, inovasyonun kalbi ve ruhudur.

Robotik üzerindeki çalışmanın tüm dünyadaki genç kızları teşvik etmesini umut ediyorum. Sadece kodlama konusunda değil, yardım isteme ve öğrenmek ve gelişmek için aktif bir şekilde farklı yolları ararken senin kadar cesur olmaları konusunda da. Ve biraz daha iyi haber: Teknolojisini kullandığın Thymio robotik şirketine yazdım ve sana kişisel olarak yardım edebilecek bir uzman gönderip gönderemeyeceklerini sordum. Onlar da bu kişinin Başkanlarının kendisi olmasına karar verdiler. Ayrıca sana en yeni robotlarını da getirecekler.

Uzay gemimize hoş geldin Eva! Seninle şahsen tanışmayı heyecanla bekliyoruz.

 

Paris’ten sevgiler,

Kat Borlongan

Kurucu Ortak, Five by Five

www.fivebyfive.io

Not: Lütfen babana beni aramasını söyle ??

Kaynak: https://www.facebook.com/notes/kat-borlongan/letter-to-the-10-year-old-girl-who-applied-to-the-paris-summer-innovation-fellow/10153524268770740/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!