TRENDLER

Dünyanın En Büyük "Edebiyat" Oteli, 50,000'den Fazla Kitap Barındırıyor

Görüntülenme 235

0
Dünyanın En Büyük

Eğer bir gün Portekiz’deki tarihi kasaba Obidos’u ziyaret etmeye karar verirseniz, zaman geçirmek için yanınızda bir kitap getirmenize gerek yok. Çünkü kasabadaki The Literary Man (Edebiyat İnsanı) isimli çok özel bir otelde kalırsanız, 50,000 kitap arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

2015 yılında kurulan The Literary Man, bugün kitap sever gezginler için “dünyanın en iyi oteli” olarak biliniyor. Çoğu İngilizce olan ve sürekli artan kitap koleksiyonuyla öne çıkan otelin neredeyse her yerinde kitap bulunuyor. Geniş salonunda, 30 odanın hepsinin yatak kenarlarında, otelin barında ve hatta eski şarap mahzenin de bile elinizi uzatsanız bir kitaba ulaşabiliyorsunuz. Otelin 50,000 kitabı aşkın kitap koleksiyonu, romandan şiir kitaplarına ve hatta yemek kitaplarına uzanan çok çeşitli türleri içeriyor.

Peki ya çok iyi bir kitap bulur ve otelde kaldığınız süre boyunca kitabı bitirmeyi başaramazsanız? O zaman otelden kitabı satın alabiliyorsunuz. The Literary Man, kitaplarının bir kısmını, hatta çok eski ve ve ender bulunan kitapları bile müşterilerine satabiliyor. Ancak yine de ziyaretçilerin çoğu otelden kitap almak yerine oteldeki koleksiyona yeni kitaplar eklemeyi tercih ediyor.

“Konuklarımız koleksiyonumuza eklemek için kendi kitaplarını getirmeyi çok seviyor. Hatta yanında kitap getirmeyenler daha sonra bize kitaplarını bağış olarak gönderebiliyor,” diyor The Literary Man otelinin görevlileri. Otelin koleksiyonu bu hızla büyümeye devam ederse koleksiyonun kısa sürede 100,000 kitaba ulaşması bekleniyor.

The Literary Man, dünyanın tek kitap temalı oteli olmasa da dünyanın en geniş kitap koleksiyonuna sahip otel olarak biliniyor. Örneğin New York’taki The Library Hotel’de de (Kütüphane Oteli) yaklaşık 6,000 kitap bulunuyor. Portland’daki The Nines oteli ve Tokyo’daki Book and Bed oteli, ziyaretçilerine 3,000 kitaplık bir koleksiyon sunuyor.
 
Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!