TRENDLER

Düşük Gelirli Öğrenciler İçin "İyi Hissetme Dolabı"

Görüntülenme 793

0
Düşük Gelirli Öğrenciler İçin

İstatistiklere göre Amerika’da yoksulluk sınırının altında yaşayan yaklaşık 15 milyon çocuk bulunuyor. Bu, ülkedeki çocukların yüzde 43’ünün ailesinin yoksul olduğunu ve çocuklarının en temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlandıklarını gösteriyor.

Araştırmacılara göre yoksulluk bir çocuğun refahı üzerindeki en büyük tehdit. Belki de bu yüzden bu çocukları her gün gören öğretmenler, onların okul yaşantılarında ve genel sağlıklarında (fiziksel, duygusal) önemli bir fark yaratabilirler.

İşte bunu başarmaya çalışan bir grup öğretmenin hikayesi…

Bir reddit kullanıcısı olan Terevok, anaokulu öğretmeni olan eşinin ve meslektaşlarının okuldaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmek için gösterdikleri çabayı sosyal medyada paylaştı.

Öğretmenler, okullarındaki düşük gelirli çocuklara yardım etmek için ihtiyaç duyabilecekleri öz bakım malzemelerinin yer aldığı bir “iyi hissetme dolabı” kurdular. Anaokulundan sekizinci sınıfa kadar öğrencilerin yer aldığı okuldaki dolapta, temizlik malzemeleri ve giyecekler depolanıyor. Bu malzemeleri kendi gelirleriyle karşılayan öğretmenler, velilerden ve bazı yerel işletmelerden de bağış topluyorlar.

Eski ve artık kullanılmayan bir soyunma odasında duran dolapta giysi, şampuan, saç kremi, deodorant, tarak, kadın hijyen ürünleri, diş macunu, diş fırçası ve sabun gibi malzemeler bulunuyor. Hepsi de öğrencilerin okulda kendilerini her gün daha iyi hissetmelerine yardımcı olacak türde ürünler. Eğer ergenliğinizi hatırlarsanız, bir okul gününün ortasında temiz kokma ihtiyacının ne kadar utanç verici bir his olabileceğini de hatırlayabilirsiniz!

“Bu çocuklardan bazılarının üzerlerine tam oturan temiz kıyafetleri bile yok,” diyor öğretmenlerden biri. “Öğretmenler bunu, onları utanma hissinden bir şekilde kurtarmak ve yaşadıkları fazladan stresin en azından bir kısmını azaltarak öğrenmeye odaklanmalarını sağlamak umuduyla yapıyorlar.”

 

Kaynak: https://www.simplemost.com/kindergarten-teacher-creates-comfort-closet-low-income-students/

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!