TRENDLER

Eğitim Temalı Fotoğraf Yarışması #Education2019'un Finalistleri

Görüntülenme 433

0
Eğitim Temalı Fotoğraf Yarışması #Education2019'un Finalistleri

Dünyanın her yerinden çok sayıda fotoğrafçıya ait ilham verici fotoğraf kareleri, öğrenmenin ve insanların birbirleriyle bilgi paylaşmalarının önemini ortaya koyuyor.

Eğitim, yoksulluk ve eşitsizlikle mücadelenin yanı sıra sağlam ekonomik büyümenin temellerini atmanın da en güçlü araçlarından birisi. İçinde yaşadığımız dünyayı ne kadar iyi anlarsak, diğer kültürler ve tarihler hakkında ne kadar fazla bilgi edinirsek, kendi düşüncelerimizden farklı olabilecek bakış açılarını anlama şansımız da o kadar artar.

Okula gitmek, kim olduğumuzu, neye inandığımızı ve dünyada nasıl bir rol oynadığımızı öğrenmemize yardımcı olur. Bu benlik duygusu, kişisel gelişim için çok önemlidir. Dahası, okula gitmenin sadece çocukların geleceği üzerinde değil ailelerinin, arkadaşlarının ve toplulukların geleceği üzerinde de etkisi bulunur.

Dünyanın farklı köşelerinden gelen bu fotoğraflar, #Education2019 (Eğitim2019) Fotoğraf Yarışması’na gelen 19.513 başvuru arasından seçildi. Ücretsiz bir fotoğraf uygulaması olan Agora tarafından düzenlenen yarışma, 2017 yılından beri yapılıyor. Agora uygulamasının kullanıcılarının oylarıyla seçilecek olan en iyi fotoğraf, 14 Kasım 2019 tarihinde duyurulacak.

Sınıflardan kutsal yerlere kadar her ortamda öğrenmeyi anlatan #Education2019 fotoğraf yarılmasında finale kalan son 50 fotoğraftan bazılarını sizler için seçtik.

 

Kaynak: https://www.boredpanda.com/photography-education2019-agora/

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!