TRENDLER

Eğitimpedia Kurucusu Ali Koç "HundrED: Dünyadaki Yenilikçi Eğitim Uygulamaları"nın Türkiye Elçisi Oldu

Görüntülenme 500

0
Eğitimpedia Kurucusu Ali Koç

Eğitim alanında (K12) tüm dünyadaki ilham veren yenilikçi uygulamaları keşfetmek ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulan kâr amacı gütmeyen kuruluş HundrED’in Türkiye elçisi Eğitimpedia kurucusu Ali Koç oldu.

Finlandiya merkezli HundrED’in amacı eğitimin geliştirilmesini sağlamak ve pedagojik açıdan güçlü, iddialı yenilikler yoluyla bunun tüm dünyaya yayılan geniş bir harekete dönüşmesini teşvik etmek.

2016 yılında önce Finlandiya’nın en yenilikçi eğitim uygulamalarını, 2107 yılındaysa titiz bir araştırmayla dünyanın en yenilikçi eğitim uygulamalarını keşfeden ve tüm dünyayla paylaşan HundrED, her sene eğitimde ilham veren 100 yenilikle tanışmamızı sağlıyor. Bu yenilikçi eğitim uygulamaları tüm detaylarıyla ve ücretsiz bir şekilde online olarak paylaşılıyor. HundrED tarafından keşfedilen 2018’in yenilikçi eğitim uygulamaları yıl sonunda duyurulacak.

HundrED elçileri, Eğitimpedia kurucusu Ali Koç gibi eğitimin iyiye doğru gitmesine katkı sağlayan ve kendi girişimleriyle eğitim alanında iyi işler yapan kişilerden seçiliyor. Yenilikçi eğitim uygulamalarının tüm dünyaya yayılmasına destek olmak ve eğitimin geleceğini şekillendirmek için gönüllü olarak çalışan elçiler, kendi yaşadıkları ülkedeki ilham veren yerel uygulamaları buluyor ve bunları paylaşıyor. HundrED’ın en büyük hedefi 2020 yılına kadar her ülkede bir eğitim elçisi olmasını sağlamak.
HundrED’in tüm dünyadan seçtiği yenilikçi eğitim uygulamalarından örnekler görmek için:

Dünyanın Yenilikçi Sınıflarından Örnekler: “Arkadaş Kafe” – Finlandiya

Dünyanın Yenilikçi Sınıflarından Örnekler: Kendi Kendine Öğrenme – İngiltere

 

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!