TRENDLER

Engelli Oğlundan Ümidini Kesmeyen Annenin Harvard Gururu

Görüntülenme 3661

0
Engelli Oğlundan Ümidini Kesmeyen Annenin Harvard Gururu

Zou Hongyan tek çocuğunu 1988 yılında dünyaya getirdiğinde doğumda yaşanan komplikasyonlar, oğlunun serebral palsi olmasına sebep olarak onu hayat boyu engelli bıraktı. Yaşadığı bölgedeki doktorlar oğlundan ümidini kesmesini teşvik ettiler. Çocuğun zor bir hayat yaşayacağına inanıyorlardı. Üstelik eşi de aynı görüşü paylaşıyordu. Ancak Zou herkesin iddialarını reddetti, oğlunun babasından boşandı ve hiç kimse ona arka çıkmazken küçük oğlunu tedavi etmeyi ve onu desteklemeyi hayatının misyonu haline getirdi.

Zou, küçük ailesini ayakta tutmak için aynı anda en az üç işte birden çalıştı. Oğlunun duyularını harekete geçirmek ve zekasının temellerini oluşturmak için onunla zeka geliştirici oyunlar oynadı. Kaskatı elleri yemek çubuklarını zar zor tutabilse de oğluna bunları kullanmayı bile öğretti. “Bu fiziksel problemlerden dolayı kendinden utanmasını istemiyordum” diyor Zou Hongyan. “Pek çok alandaki becerisi çok geri olduğu için zorluk yaşadığı konularda ilerlemesi için oldukça disiplinli bir şekilde çok çalışmasını sağladım.”

29 yıl sonra, aynı çocuk – Ding Ding – Pekin Üniversitesi çevre bilimleri ve mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ve bugün aynı zamanda bir Harvard Hukuk öğrencisi. Bu muhteşem ve aşırı çalışkan annenin oğlunun hayret verici gelişimiyle ne kadar gurur duyduğunu hayal edebilirsiniz. Ve aynı şekilde Ding Ding’in en büyük destekçisine ne kadar minettar olduğunu da.

Zou Hongyan’ın tek oğlu 1988 yılında dünyaya geldi ancak doğumda yaşanan problemler yüzünden oğlu serebral palsi oldu.

chinese-mother-disabled-son-harvard-9

Doktorlar oğlundan ümidini kesmesini çünkü hiçbir zaman zekasının gelişmeyeceğini iddia ettiler, ancak Zou kimseyi dinlemedi.

chinese-mother-disabled-son-harvard-1

Dahası, kocası da çocuğu sahiplenmedi. O da kocasından boşanıp oğulları Ding Ding’i tek başına büyütmeye karar verdi.

chinese-mother-disabled-son-harvard-3

Zou oğlunun tedavisini desteklemek ve karşılamak için üç işte birden çalıştı, ancak bu özverisi karşılıksız kalmadı. Zou bugün 29 yaşında bir Harvard öğrencisinin gururlu annesi artık.

chinese-mother-disabled-son-harvard-2Bir annenin sevgisi gerçekten de hiçbir sınır tanımıyor!

 

Kaynak: http://www.boredpanda.com/chinese-mother-disabled-son-harvard/

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!