Eski Saat Parçalarından Küçük Heykeller Yapan Sanatçı

0
298

Yaratıcı bir teknoloji girişimcisi olan Dan Tanenbaum, yaklaşık 20 yıldır saat koleksiyonculuğu yapıyor. Tanenbaum, saatlerin dakikliğini ve hassasiyetini sağlayan hareketlerin karmaşıklığından her zaman etkilendiğini söylüyor.

Ancak saatçilere götürülen saatlerin bu inanılmaz parçalarının bazıları gözden çıkarılır ve atılır. Tanenbaum, farklı bir biçimde yaşamalarını sağlamak için bu parçalara yeni bir hayat vermek istediğini söylüyor.

“İşten eve gelince ailemle zaman geçirdikten sonra saat parçalarıyla uğraşmak için atölyeme gidiyorum. Sadece bu saat parçalarını kullanarak minyatür motosikletler üretmeye başladım. Bu küçük motosikletleri inşa etmeye devam ederken, onları giderek daha da karmaşık hale getirmeye başladım. Her çalışma, yapının boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak 30-50 saat sürüyor. Son birkaç yıl içinde vinil figürler, fotoğraf makineleri ve Yıldız Savaşları karakterleri gibi şeyler üretmeye yöneldim. Sanatım gelişmeye devam ettikçe daha karmaşık işler üretmeye odaklanmaya devam ediyorum,” diyor Tanenbaum.

Sanatçının tüm çalışmaları için: Instagram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here