TRENDLER

Etkinlik Önerisi: 2. Uluslararası Alternatif Eğitim Sempozyumu

Görüntülenme 8596

0
Etkinlik Önerisi: 2. Uluslararası Alternatif Eğitim Sempozyumu

Alternatif eğitim, gerek dünyada gerekse Türkiye’de, son yıllarda mevcut toplumsal ve eğitsel krizlere çözüm olarak görülen, var olan eğitim anlayış ve pratikleri yeterli bulunmadığında ilk başvurulan alanların başında geliyor.

Türkiye’den örnek alternatif eğitim uygulamalarının tanıtımı eşliğinde konuya dair bir bilinçlenme ve farkındalık oluşturmayı amaçlayan 2. Uluslararası Alternatif Eğitim Sempozyumu, uluslararası nitelikte olmakla birlikte ağırlıkla Türkiye’den alanla ilgili inisiyatif, kurum, kişi ve örgütleri bir araya getiriyor. Sempozyumda sadece teorik bilgiler paylaşılmayacak, yanı sıra Türkiye’de son yıllarda uygulanan yeni modeller de çok sayıdaki atölye çalışmalarında tartışmaya açılacak. 2. Uluslararası Alternatif Eğitim Sempozyumu’nun amacı, uygulama ağırlıklı olması, çeşitli uygulama modellerinin tanıtılması ve tartışılması. Bu sayede ülkemizde eğitim alanında yaşanan krize yönelik bir çıkış oluşturulması hedefleniyor.

İki gün sürecek sempozyumda yurt dışından ve Türkiye’den alanla ilgili inisiyatif, kurum, kişi ve örgütler katılımcılar ile bir araya gelerek sempozyumlar, paneller ve atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Sempozyumun sonunda atölye çalışmaları, atölye sorumlusu tarafından raporlaştırılacak, sempozyum konuşma ve raporları kitaplaştırılacak.

Sempozyuma katılım ücretsizdir.

Sınırlı kontenjanla katılabileceğiniz atölyelere başvuru yapmak için: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfdEB2Zjnsc_UgZ8eSfbYQIAt7QPMIoyyPeV2-7csq6EEHwbA/viewform

Sempozyum programı için: http://alternatif-egitim.org/2sempozyum-program/

Ne zaman: 25-25 Mayıs 2019

Nerede: Barış Manço Kültür Merkezi, Kadıköy

Daha fazla bilgi için: http://alternatif-egitim.org

[email protected]

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!