TRENDLER

Etkinlik Önerisi: 3. İstanbul Tasarım Bienali

Görüntülenme 535

0
Etkinlik Önerisi: 3. İstanbul Tasarım Bienali

İKSV tarafından ENKA Vakfı, Petkim ve Vitra eş sponsorluğunda gerçekleştirilecek 3. İstanbul Tasarım Bienali, 22 Ekim’de kapılarını ücretsiz olarak ziyaretçilerine açıyor.

“Bİz İnsan mıyız? : Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl” başlığı altında “insan” ve “tasarım” arasındaki ilişkiye odaklanacak bienal 20 Kasım’a kadar devam edecek.

2 saniyeden geçtiğimiz 200.000 yıla kadar uzanan bir zaman dilimine yayılacak 3. İstanbul Tasarım Bienali’nde 13 ülkeden tasarımcı, mimar, sanatçı, tarihçi, arkeolog, nörolog ve bilim insanının 70’in üzerindeki projesi 5 farklı mekânda sergilenecek.

3. İstanbul Tasarım Bienali’nin bu yılki sergi mekânları Karaköy’deki Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Studio-X İstanbul ve DEPO, Bomonti’de yer alan Alt sanat mekanı ve girişin müze biletiyle yapılacağı İstanbul Arkeoloji Müzeleri.

Bienal beden yaşam, gezegen ve zaman üzerindeki tasarımın etkisini keşfetmek için ziyaretçilerini bekliyor.

Bienal süresince İnformel Eğitim-çocukistanbul tarafından çocuk ve gençlere yönelik gerçekleştirilecek “Gezegenimiz için… Hayal Et / Düşün / Tasarla!” başlıklı atölye ve etkinlik programı “insan” ve “tasarım” kavramları arasındaki yakın ilişkiyi inceliyor, tasarımın insanı, yaşamı ve gezegeni dönüştürücü etkisine işaret ederek bu anlamda rolünü yeniden düşünmeye çağırıyor.

Farklı yaş grupları için farklı içeriklerde hazırlanan atölye ve etkinlik programı, hafta içi günlerde okul grupları ile, hafta sonlarında ise aileleriyle birlikte bienali ziyaret eden çocuklar ve gençlerle buluşuyor.

Hafta Sonu Serbest Etkinlik Takvimi

23 Ekim Pazar / 29 Ekim Cumartesi / 6 Kasım Pazar / 12 Kasım Cumartesi / 19 Kasım Cumartesi

Bienal süresince belirtilen günlerde 11.00–17.00 saatleri arasında serbest etkinlikler gerçekleşmektedir. Aileleriyle birlikte bienali ziyaret eden çocuklar ve gençler, hafta sonu etkinliklerine rezervasyonsuz olarak katılabilirler.

Ayrıntılı bilgiyi bienalin web sitesinden edinebilirsiniz:

http://bizinsanmiyiz.iksv.org/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!