Etkinlik Önerisi: 8. Kadıköy Kitap Günleri

0
839

İstanbul Anadolu Yakası’nda tarihi bir binada, şehrin kalbinde kitap ve okur bir araya gelecek. Kadıköy Belediyesi Kadıköy Gönüllüleri ile birlikte düzenlediği Kitap Günleri’nin 8.sini tarihi Haydarpaşa Gar’ına taşıdı.

1 – 5 Haziran tarihleri arasında tarihi Haydarpaşa Gar istasyonunun peronlarında yapılacak ve imza günü, söyleşi, dinleti gibi birçok etkinliğin gerçekleşeceği 8. Kitap Günleri’nde, yayıncılarla İstanbullu okurlar Haydarpaşa Garı’nın tarihi ve simgesel atmosferi içinde bir araya gelecek.

Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri tarafından düzenlenen 8. Kitap Günlerinin onur konuğu kent kimliğine katkılarından dolayı Türk edebiyatının usta kalemlerinden Selim İleri olacak.

İstanbullu okurların Haydarpaşa Garı’nın tarihi ve simgesel atmosferi içinde kitapla buluşacağı kitap günlerine yüzün üzerinde yayın evi katılıyor. Altı yüz yazar ve çizerin imza günü ve söyleşiyle katılacağı Kitap Günleri 1-5 Haziran tarihleri arasında 10:00- 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Beş gün boyunca sürecek etkinlik ve imza günlerinde Ataol Behramoğlu, Arife Kalender, Adnan Özyalçıner, Aydın Ilgaz, Enver Aysever, Mine Kırıkkanat, Onur Öymen, Buket Uzuner, Emre Kongar, Hüsnü Mahalli, Mustafa Sönmez, Leman Dergisi, Bayan Yanı ve Fil Dergisi yazar ve çizerlerinin de aralarında bulunduğu pek çok yazar okurlarıyla buluşacak.

Kitap Günleri boyunca usta yazar ve sanatçıların konuk olduğu çeşitli paneller ve söyleşiler düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında Ataol Behramoğlu, “Şiir ve Yolculuk”, Fikret Başkaya “Bir Başka Uygarlık Mümkün mü?”, Gülsüm Cengiz “ Şiirin Rüzgârında Masal Kuşun Kanadında, Murat Meriç “Şarkılı Memleket Tarihi”, Mustafa Sönmez “Kentsel Dönüşüm ve Kent Mücadeleleri, Onur Öymen, “Tarihimizle Yüzleşmek, Levent Üzümcü “Sanat ve Politika” başlıkları ile söyleşiler yapacak.

8. Kitap Günlerinin bir başka önemi ise, önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor olması. Kitap günlerine katılacak olan her yayınevi okul ve kütüphaneler için en az 100 kitap bağışlayacak. Bağışlanan kitaplar Kadıköy Belediyesi ve Gönüllüleri koordinasyonuyla 5 Haziran günü Anadolunun çeşitli okul ve kütüphanelerine gönderilmek üzere yola çıkarılacak.

Kadıköy Belediyesi, Haydarpaşa Garı’na okurların kolay ulaşabilmesi için 3 noktadan ring seferleri düzenleyecek. Bostancı, Haldun Taner Sahnesi ve Uzunçayır Metrobüs İstasyonu’nda her saat başı kalkacak araçlar okurları Haydarpaşa’ya taşıyacak.

Kitap Günleri 1-5 Haziran tarihleri arasında 10:00- 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. – See more at: http://www.egitimveegitim.com/sektorden_haberler/1737-haydarpasadan_kitaplarla_yolculuk_basliyor.html#sthash.h58kcM9k.dpuf
Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri tarafından düzenlenen 8. Kitap Günlerinin onur konuğu kent kimliğine katkılarından dolayı Türk edebiyatının usta kalemlerinden Selim İleri olacak. – See more at: http://www.egitimveegitim.com/sektorden_haberler/1737-haydarpasadan_kitaplarla_yolculuk_basliyor.html#sthash.h58kcM9k.dpuf
Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri tarafından düzenlenen 8. Kitap Günlerinin onur konuğu kent kimliğine katkılarından dolayı Türk edebiyatının usta kalemlerinden Selim İleri olacak. – See more at: http://www.egitimveegitim.com/sektorden_haberler/1737-haydarpasadan_kitaplarla_yolculuk_basliyor.html#sthash.h58kcM9k.dpuf

Detaylı bilgi için: https://www.facebook.com/events/277834222556214/

İletişim: Kadıköy Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü  0216 542 50 00 Dahili  1227

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here