TRENDLER

Etkinlik Önerisi - ABA Terapisi Eğitim Serisi - Otizm

Görüntülenme 300

0
Etkinlik Önerisi - ABA Terapisi Eğitim Serisi - Otizm

All Kids First, LLC. ve Algı ABA Terapi Merkezi işbirliği düzenlenen eğitim serisi; ABA Terapisi Eğitim Serisi’nin dördüncüsü 22 Mart’ta gerçekleştirilecek. Eğitim, ABA yönteminin içeriği ve uygulamalarına yönelik alıştırmalardan oluşan 5 oturumla başlayıp bitecek.

Etkinliğin amacı: ABA alanında çalışan/çalışmayı hedefleyen profesyonelleri, ABA yaklaşımı konusunda bilgilendirmek, bu konuda Amerika’da kullanılan son teknikleri tanıtıp, nasıl uygulayacakları konusunda eğitmektir. Eğitim serisini tamamlayan katılımcılar, kendi başlarına bir ABA programı hazırlayıp, en etkili teknikleri kullanarak bu programı uygulayacak seviyede bir bilgi ve pratiğe sahip olacaklardır.

Kimler katılabilir? : ABA alanında çalışmayı hedefleyen üniversite öğrencileri, ABA yöntemini sınıflarında uygulayarak öğrencilerinin başarı seviyesini yükseltmek isteyen eğitimciler, kendilerini geliştirmek isteyen ABA terapistleri, kullandıkları yöntemlere bir başkasını daha katarak ufuklarını geliştirmeyi isteyen eğitimciler ve veliler.

Eğitim Serisi Modülleri: Her eğitim serisi toplam 5 modülden oluşmaktadır. Her bir modül bir tam günlük eğitimi kapsayacaktır. Her bir modüle katılana, All Kids First, LLC. tarafından katılım belgesi verilecektir. Her modül’de ayrı konu işlenecektir. Modül sonunda herkes bir proje seçecektir ve konuyla ilgili çekilmiş bir eğitim videosunu göndererek süpervision alacaktır. ABA terapisini uygulayabilecek bilgi ve pratiğe sahiptir anlamında verilecek olan Sertifika için tüm 5 modül katılmak şartı aranacaktır.

Süpervizyon: Katılımcılara her modül için bir defaya mahsus olmak üzere süpervision verilecektir. Ekstra süpervision talebi olan katılımcılar için ek bir ücret karşılığında sürekli süpervision alabilme seçeneği de olacaktır. Konunun ayrıntıları eğitim sırasında paylaşılacaktır.

Neden katılmalısınız: ABA yaklaşımını , ilk uygulandığı yer olan Amerika’da bu alanda halen çalışmakta olan bir Türk profesyonelden, kendi dilinizde, kıta değiştirmenize gerek kalmadan, Amerika standardında öğrenme ve birebir denetim alma imkanı bulacaksınız.

Daha fazla bilgi için: http://www.algiozelegitim.com.tr/

14551

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!