TRENDLER

Etkinlik Önerisi - Atölye Çamur'da Doyasıya Eğlence

Görüntülenme 372

0
Etkinlik Önerisi - Atölye Çamur'da Doyasıya Eğlence

2014 yılında Gitte Vogel Şirin ve Eda Çizioğlu tarafından kurulan Atölye Çamur, çocuklara kerpiçten büyük boyutlu heykeller yapma fırsatı verilen çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

İstanbul’da gittikçe azalan yeşil alanların özlemini duyan ve çocukların açık havada doğal malzemeler ile temas etmelerinin hayali ile kurulan atölye, ilk günden bu yana katılımcılarının bol çamurlu ve mutlu ayrıldığı bir etkinlik haline gelmiş. Geçen yıla kadar çoğunlukla özel okullar tarafından ziyaret edilen atölye, Gitte ve Eda’nın sponsor bulmaları ile bu yıl kapılarını yardım etmek için açıyor. Atölyeler artık Suriyeli mülteci çocuklar ve engelli çocukların da katılımı ile gerçekleşiyor.

10 Ekim tarihinde gerçekleşecek atölyenin alan sponsoru Maslak Uniq Istanbul’da yer alan Xtrem Aventures. Suriyeli mülteci çocuklar ile Atölye Çamur’u buluşturan organizasyon ise  AD.DAR Community Center.

img_5668

 

Atölye Çamur’da çocuklar dünyanın en eski yapı malzemesi kerpici ve yapım tekniklerini öğreniyor. Kerpiç kullanarak heykeller inşa ediyor, birlikte çalışmayı deneyimliyor, yaratıcılılıklarını geliştiriyor, kirlenmenin tadına varırken çok da eğleniyorlar.

Dışarıdan katılmak isteyenler için de açık olacak Atölye Çamur.

10 Ekim Cumartesi, 15 – 17 ve 11 Ekim Pazar 11.00-13.00 ve 14.00-16.00 saatleri arasında toplam üç seansta bu eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Rezervasyonun gerekmediği etkinliğin ücreti 35 TL.

Eda ve Gitte “Gelirken, yedek kıyafet, havlu ve terlikgetirmeyi umutmayın!” hatırlatmasında da bulunuyor.

Atölye Çamur ve Naturpirat hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz. www.facebook.com/naturpirat ve http://www.naturpirat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Seanslar:

10 Ekim 2015, 15.00-17.00 saatleri arasında

11 Ekim 2015, 11.00-13.00 ve 14.00-16.00 saatleri arasında

Yer: UNIQ Istanbul, Maslak, Xtrem Aventures

Yaş Grubu: +2

Ücret: 35 TL

 

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!