TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Ayla Şen ile Montessori Eğitmen Eğitimi

Görüntülenme 8576

0
Etkinlik Önerisi: Ayla Şen ile Montessori Eğitmen Eğitimi

Türkiye’nin ilk Montessori okullarından Küçük Kara Balık Çocuk EviMontessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği‘nin iş birliği ile 22 Temmuz-9 Ağustos 2019 tarihleri arasında eğitmen eğitimi düzenliyor. Princeton Öğretmen Eğitim Merkezi (Princeton Center for Teacher Education – PCTE ) eğitmenlerinden Ayla Şen, 30 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’de dört yıldır Montessori eğitmenleri yetiştiriyor. Montessori eğitmen eğitiminin içerik planı şöyle:

1. bölüm: Montessori Felsefesi ve Uygulamaları
2. bölüm: Montessori’de Günlük Yaşam Çalışmaları
3. bölüm: Montessori’de Matematik / Dil / Fen / Coğrafya Çalışmaları
4. bölüm: Montessori Eğitimi’nde Sınıf Yönetimi / Lider / Yardımcı Eğitmen Sorumlulukları / Veli-Öğretmen İlişkisi

22 Temmuz-9 Ağustos 2019 tarihleri arasında hafta içi her gün 8:30-17:30 saatleri arasında gerçekleşecek olan toplam 120 saatlik eğitim, Montessori eğitimi alanında uzmanlaşmak, okul öncesi eğitimde Montessori metodunu öğrenmek isteyen herkese açık. Eğitim sonrasında Küçük Kara Balık Çocuk Evi’nde 40 saatlik gözlem imkanı da bulunuyor.

Katılmak isteyenlerin, katılma amaçlarını anlatan ve kısa özgeçmişlerini içeren bir yazıyı 29 Mayıs 2019 tarihine kadar[email protected] adresine e-posta yoluyla göndermeleri gerekiyor.

Katılım kontenjan ile sınırlı.

Ne zaman: 22 Temmuz – 9 Ağustos 2019, 8:30-17:30

Eğitimle ilgili daha detaylı bilgi için: http://www.montessori.org.tr/2019/04/ayla-sen-ile-montessori-egitmen-egitimi-22-temmuz-9-agustos-2019/

Başvuru için: [email protected]

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!