TRENDLER

Etkinlik Önerisi – Barış İçin Müzik Vakfı’ndan Fotoğraflar

Görüntülenme 321

0
Etkinlik Önerisi – Barış İçin Müzik Vakfı’ndan Fotoğraflar

Edirnekapı’da olanakları sınırlı binlerce çocuğa ulaşarak onların yaşamına dokunan Barış İçin Müzik Vakfı’nın çalışmaları fotoğrafçı Ilgın Eraslan Yanmaz’ın objektifinden sanatsaverlerin beğenisine sunuluyor. Müzikle Değişen Yaşamlar başlıklı fotoğraf sergisi 29 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Metrocity’de.

Barışın sesini müzikle duyurmak amacıyla mümkün olduğu kadar çok sayıda çocuğa müzik eğitiminde fırsat eşitliği sağlamak üzere çalışan Barış İçin Müzik Vakfı, ortak sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturarak çocukların sanata katılım hakkı önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyor. Bu çerçevede, Edirnekapı’da imkanları sınırlı olan binlerce çocuğa ulaşan vakfın çalışmaları bir yıl süreyle İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “2014 yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı” tarafından destekleniyor. Program kapsamında, fotoğrafçı Ilgın Erarslan Yanmaz’ın vakıftaki çocukların günlük yaşamları ve müzik çalışmaları ile ilgili tanıklığını aktardığı fotoğraf sergisi de, 29 Haziran – 12 Temmuz arasında Metrocity’de izleyiciyle buluşacak.

Kapılarını ayrım gözetmeden, müzikle buluşmak isteyen tüm çocuklara açan vakfın çatısı altında; Barış için Müzik Orkestraları, Barış için Müzik Korosu, Barış için Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu, Barış için Müzik Yaylı Beşlisi, Barış için Müzik Yaylı Orkestrası ve Barış için Müzik Big Band olmak üzere altı topluluk faaliyet gösteriyor. Kurulduğu semtin sosyal dokusuyla bütünleşen, çocukların ve ailelerin aktif katılımıyla bir dayanışma ve paylaşım merkezi olan vakıftaki günlük hayata bir süredir fotoğrafçı Ilgın Erarslan Yanmaz da tanıklık ediyor. Yanmaz’ın çocukların; konser, prova, atölye ve etüd çalışmalarının yanı sıra, vakıftaki yaşama dair tüm ayrıntıları fotoğrafladığı Müzikle Değişen Yaşamlar sergisi, 29 Haziran’da Metrocity’de ziyarete açılıyor.

Sergi, Barış İçin Müzik Vakfı’nın eğitim alanlarını, çocukların coşkularını ve paylaşmak için gösterdikleri özveriyi yansıtıyor. Bazı örneklerini aşağıda bulacağınız fotoğraf sergisi ve vakfın çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi için www.barisicinmuzik.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

baris icin muzik1

baris icin muzik2

baris icin muzik3

baris icin muzik4

baris icin muzik5

baris icin muzik6

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!