TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Bir Eğitim Hackathonu, Educathon

Görüntülenme 630

0
Etkinlik Önerisi: Bir Eğitim Hackathonu, Educathon

Öğretmenlerin, yazılımcıların ve tasarımcıların bir araya gelerek 48 saat boyunca eğitim teknolojileri prototipleri geliştireceği Educathon, 5-7 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşiyor.

Mektepp tarafından bu yıl ilki düzenlenen Educathon’un odaklanacağı tema ise Artırılmış Gerçeklik (AR). Başvurular üzerinden yapılan seçmeler ile oluşturulacak disiplinlerarası 10 takım, bu tema çerçevesinde 48 saat boyunca prototip geliştirecek.

48 saatlik bu çalışma maratonunun sonunda ortaya çıkan projeler, alanında uzman jüriler tarafından incelenecek ve en başarılı 3 projeye ödül verilecek.

Disiplinlerarası Proje Geliştirme Deneyimi

Her ne kadar seçilen en iyi 3 takım ödüllendirilecek de olsa, bu etkinliğin en büyük ödülü katılımcılara sunulan disiplinlerarası proje geliştirme deneyimi. Yazılımcılar, tasarımcılar ve öğretmenlerden oluşan disiplinlerarası ekiplerin 48 saat boyunca proje geliştirdiği bir ortam olması dolayısıyla Türkiye’de bir ilk olacak olan Educathon, kolaylaştırıcıları ve mentorleri ile birlikte başvuracak kişileri bekliyor.

 

Etkinlik hakkındaki gelişmelere Mektepp Blog’dan üzerinden ulaşabilirsiniz: mektepp.com/educathon-hazirliklari-basladi/

Kayıtlar açıldığında başvuru yapmak için : mektepp.com/educathon/

Sosyal medyadan takip etmek için: @mekteppcom

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!