REKLAMI KAPAT
TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Çizgi Film Kampı

Görüntülenme 1642

0
Etkinlik Önerisi: Çizgi Film Kampı

Kaş – Kekova arasında bulunan Türkiye’nin ilk çizgi film okulu The Cartoon Mill, Türkiye ve dünya çizgi film kültür ve sanatının gelişmesi adına; bilimsel, ahlaklı ve evrensel değerler taşıyan çizgi film çalışmaları üretmek için kuruldu.

Projenin fikir babası resim öğretmenliği mezunu ve yüksek lisans eğitimini sinema ve televizyon üzerine yapmış Fatih Küçük. Türkiye’de çizgi film alanında ciddi herhangi bir çalışma olmadığını fark eden Küçük, çizgi film okulu projesi için yer bakarken Kaş Kaymakamlığından önemli bir destek almış. Kaş Kaymakamlığı, Sahilkılınçlı mahallesinde zeytin ve badem ağaçlı bir arazide eski bir köy okulunu tahsis edince çizgi film okulu için çalışmalar başlamış. Ve nihayet kaymakamlık ile ortaklaşa yürütülen ‘Cartoon Mill‘ (Çizgi Film Değirmeni) projesi, 15 Ekim’de resmi açılışını yapmış.

Okulun bulunduğu alan içerisine bölgesel ve çizgi film tarzı mimariyi harmanlayıp, doğaya saygılı yapı malzemeleriyle çizgi film stüdyosu, konuk evleri, atölye, yeldeğirmeni, sinema salonu, kütüphane oluşturuldu. Tüm çalışmalar The Cartoon Mill ve Kaş Kaymakamlığı proje ortaklığında gerçekleştiriliyor.

Projenin Amacı ve Hedefleri:

* Uluslararası çizgi filmcilerle çalışmalar gerçekleştirerek, yetersiz olan Türkiye çizgi film sanat ve kültürünün gelişimine katkı sağlamak.

* Çizgi film üzerine çalışma ve araştırma yapmak isteyen bireyler için imkan sağlamak.

* Türkiye’nin ilk çizgi film kütüphanesi ve müzesini oluşturmak.

* Çizgi film alanında uzman bireyler yetiştirmek.

* Uluslararası çizgi film festivalleri ve çizgi film eğitimleri düzenlemek.

* Ülkemiz ve dünya genelinden öğrenci ve öğretmenleri okulumuzda konuk edip çizgi film üzerine eğitim ve çalışmalar sunmak.

Çizgi Film Kampı

Kaş – Kekova arasında bulunan The Cartoon Mill doğa sesinin içinde, başka bir ses olmadan çizgi film üzerine çalışma imkanı veriyor.

The Cartoon Mill Çizgi Film kampına bireysel ve grup halinde katılmak mümkün. 20 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında en az 3 gün, en fazla 2 haftalık sürelerde katılım sağlayabilirsiniz.

Kontenjan 15 kişi olup tüm 12 yaş ve üzeri tüm bireylere açıktır.

  • Karakter ve Mekan Tasarımları (workshop)
  • Slow Motion (workshop)
  • Çizgi Film Gösterimleri
  • Atölye Çalışmaları

 

İletişim ve sorularınız için: https://www.facebook.com/cartoonmill/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!