TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Dijital Topuklar - 1.Dijital Kadın Zirvesi

Görüntülenme 601

0
Etkinlik Önerisi: Dijital Topuklar - 1.Dijital Kadın Zirvesi

Dijital ortamdaki kadınları buluşturmak amacıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk dijital kadın zirvesi Dijital Topuklar, blog, Youtube, Facebook, Instagram ve diğer tüm sosyal mecralarda kaliteli ve özgün içerik üreten ve bu içerikleri takip eden kadınları bir araya getirerek bu alanda bir ilke imza atıyor.

Blogcuanne.com’un yaratıcısı Elif Doğan ve Uykusuzanneler.com’un kurucusu Perihan Gürer tarafından organize edilen ve dijital içerik üreten ve dijitalde kurumsal kariyer yapan kadınları bir araya getiren Dijital Topuklar 1. Dijital Kadın Zirvesi, 1 Kasım’da The Marmara Otel’de gerçekleşecek.

Türkiye’de dijital dünyanın aktif kullanıcılarının yanı sıra Serdar Kuzuloğlu’nun da yer alacağı zirvede oturum konukları arasında, Ayşe Arman, Leyla Alaton, Refika Birgül, Elif Tanverdi, Meriç Küçük ve Merve Özkaynak gibi isimler de bulunacak. Zirvenin bir diğer oturumunda ise Facebook ve Twitter yetkilileri söz alacak.

Ana oturumlar arasında yer verilecek olan ‘Benim Hikayem’ sunumlarında, kadına dair girişimcilik, teknoloji, annelik, eğitim, seyahat, sosyal sorumluluk ve benzeri alanlarda ilham veren hikayeleri olan kadınlar öne çıkarılacak; hikayelerini canlı olarak zirve katılımcılarıyla paylaşacak.

 

Ana Oturumlar

1. Oturum: Dijital Dünyada Kadın
Özgün ve kaliteli içerik üreten dijital kadınların iş modelleri nedir?  Başarıya ulaşırken dikkat ettikleri noktalar neler? Kitleleri peşlerinden nasıl sürüklüyorlar?

2. Oturum: Dijital Oyunun Kuralları ve Etik Boyutu
Marka, ajans ve içerik üreticisi/kanaat önderlerinin iş modelleri. Markalar içerik üreticilerinden, içerik üreticileri markalardan ne bekliyor? Ajansların rolleri nedir, ne olmalıdır? Okur ve takipçilerin beklentileri ve onları motive eden faktörler neler?

3. Oturum: Sosyal Medyada “Alternatif Söylem” ve Online Güvenlik
Teknolojiyi kullanırken hangi normlara dikkat edilmeli? Dijital dünyada iletişim kurarken etik ve güvenlik açısından nelere önem vermeli? Sosyal medyanın devleri platformlarında olumlu davranışları teşvik etmek için neler yapıyor?

4. Oturum: Sosyal Medyada Kalbini Korumak
Linç kültürünün içerik üretimi ve paylaşımına etkisi. Sosyal medya paylaşımlarında linç kültürü sebebi ile yaşananlar, hissedilenler ve otokontrol mekanizmaları.

5. Oturum: Dijital Yerliler, Dijital Göçmenler ve Geleceğin Dijital Kadınları
Dijital dünyanın içine doğan nesil ve dijital dünyayla sonradan tanışan neslin ortak noktaları var mı? Peki düşünce ve fikir ayrılıkları? Teknolojiyi nesiller arası iletişimde nasıl kullanıyoruz? Geleceğin dijital kadınlarını nasıl yönlendiriyoruz?

 

Etkinlikle ilgili daha detaylı bilgi için: www.dijitaltopuklar.com

Bilet için: http://www.biletix.com/etkinlik/TDJ01/TURKIYE/tr

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!