TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Doğada Oyun ve Sanat Kampları

Görüntülenme 1478

0
Etkinlik Önerisi: Doğada Oyun ve Sanat Kampları

İstanbul ve Bodrum’da çocuklarla yaratıcı resim ve heykel çalışmaları yapan Çizgi Çocuk Atölyesi ve çocuklara yönelik müzik eğitimleri veren Yeşim’in Müzik Odası’nın 2011 yılından beri birlikte düzenlediği “Doğada Oyun ve Sanat Kampları”nın 2020 sömestir ve yaz programı belli oldu. İşte şehrin karmaşasından uzakta, doğanın eşsiz güzelliği içinde ailece katılabileceğiniz sanat ve oyun dolu kamplar:

26 – 31 Ocak 2020  Sömestir Tatili/ Hayıtbükü Ahşap Evleri – Datça

(5- 12 yaş)

2020’nin ilk “Doğada Oyun ve Sanat Kampı”, sömestir tatilinde Datça’nın muhteşem doğasını en iyi yaşayabileceğiniz badem çiçeklerinin açmaya başladığı mevsimde gerçekleşiyor.

Birlikte Datça’nın en güzel zamanının keyfini çıkarırken, bir taraftan da çocuklar, atölye çalışmalarında resim, müzik, heykel ve farklı disiplinlerin bir araya geldiği, sınırsız hayal güçleri ile özgürce üretip, sanat aracılığıyla yeni ifade biçimleri bulmalarına olanak sağlayan bir süreç yaşayacaklar.

Serbest zamanlarında doğal bir oyun ortamı içinde hep birlikte özgürce oynayacak bol bol vakit bularak şehirde yapamadıklarının keyfini çıkaracaklar.  Çocuklara yaratıcı oyunlar oynayabilecekleri yapılandırılmamış anlar sunmak için bir fırsat yaratan kampta, şehir yaşamında onları sınırlayan sanal dünyadan uzaklaşma imkânı bulacaklar. Müziğin, hareketin ve yaratıcı ifadenin doğa içinde birleşmesiyle oyunlarla hayallerini ifade edebilecekleri, yeni yollar keşfedecekler.

Çizgi Çocuk Atölyesi düzenlediği kamplardaki atölye çalışmalarını, her sene farklı disiplinlerle etkileşim içinde yenileyerek ve yeni oyunlar ekleyerek zenginleştiriyor.

5 – 10 Temmuz 2020 / 10 – 15 Temmuz 2020 Hayıtbükü Ahşap Evleri – Datça

(5- 12 yaş)

Müzik, hareket ve görsel sanatlar atölyesi ve mini ekolojik atölyeden kalan serbest zamanlarda Datça’nın birbirinden güzel koylarında denize girmenin tadını çıkarabileceğiniz sanat ve oyun dolu bir kamp sizi bekliyor.

9-13 Ağustos 2020 ve 13-17 Ağustos 2020  İksirli Çiftlik – Daday, Kastamonu

“Çizgi Çocuk Atölyesi” ve “Yeşim’in Müzik Odası”, kavurucu Ağustos sıcağında çocuklarla Batı Karadeniz’de, İksirli Çiftlik’in büyülü ortamında buluşuyor.

İksirli Çiftlik, İksir Ailesi’nin toprağa, doğaya daha yakın olmak isteyen dostlarıyla beraber ürettiği bir eko çiftlik. Bulunduğu Daday ilçesi; yöresel yemekleri, tarihi, yerel kültürü, özgün mimarisi ve doğasıyla çok özel bir bölge. Daday’ın Bayır Köyü’nde konumlanmış olan İksirli Çiftlik, hem doğanın hem çiftlik hayatının tüm keyfini birlikte yaşamaya olanak verirken, çiftliğin yanındaki İksir Atlı Spor Kulübü de profesyonel eğiticiler eşliğinde atlar ile tanışma fırsatı sunuyor.

Çiftlikte atlar, koyunlar, inekler, buzağılar, tavşanlar, kazlar, kediler, köpekler ve daha birçok hayvanı yakından tanıma ve birlikte yaşama fırsatı bulacağınız dolu dolu beş gün geçirebilirsiniz. Bir taraftan çiftliğin keyfini çıkarırken, bir taraftan da çocuklar resim, müzik, heykel ve farklı disiplinlerin bir araya geldiği atölye çalışmalarında hayal güçlerinin sınırsızlığı ile özgürce üretme fırsatı bulacaklar.

Kamplarla ilgili daha detaylı bilgi için: http://cizgicocukatolyesi.com/oyun-ve-sanat-kamplarimiz-2020/

https://www.facebook.com/Doğada-Oyun-ve-Sanat-Kampları-100271804808862/

https://www.instagram.com/cizgicocukkamp/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!