TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Doğada Yaşam Çocuk Kampı

Görüntülenme 486

0
Etkinlik Önerisi: Doğada Yaşam Çocuk Kampı

Şehirde çoğu işi bizim için birileri yapıyor ve biz sadece son noktada o hizmetin alıcısı oluyoruz. Bizim iyi olma halimizi destekleyen o kadar çok görünmez kişi var ki… Marketten aldığımız ekmek, peynir, yoğurt, sebze, çöplerin depolanması, sokakların temizliği, bozulan eşyaların tamiri, mağazadan aldığımız elbise, sokaktaki ağaçların ve hayvanların bakımı, apartmanların boyanması ve daha niceleri.

Bütün bu işlerin nasıl yapıldığını deneyimleyeceğiniz, kırsalda yaşamanın nasıl olduğunu daha iyi anlayacağınız bir kamp hayal edin… Kerpiç evi çamurla sıvadığınız, ağaçtan meyve topladığınız; elinize çekiç alıp kırılan bir sandalyeyi tamir ettiğiniz; ekmeğinizi, yoğurdunuzu kendiniz yaptığınız; sebzeler için toprağı çapalayıp olgunlaşanlardan salatalar yaptığınız; köpek, karga ve sincapları beslediğiniz, çalışma mekanlarınızı silip süpüreceğiniz hatta dikiş dikip, çamaşır yıkacağınız.

Bazen sadece duracağınız, uzun uzun ağaçlara, otlara, toprağa, ateşe, gökyüzüne, kendinize bakacağınız ve doğanın işaretlerini okuyacağınız bir kamp.

Üç deneyimli eğitimci tarafından hayata geçirilenDoğada Yaşam Çocuk Kampı, çocuğunuzla birlikte doğa, yoga ve sanatı bir arada yaşayabileceğiniz harika bir deneyim sunuyor.

Pek çok okulda çeşitli kademelerde görsel sanatlar ve teknoloji ve tasarım öğretmeni olarak uzun yıllar görev yapan Kamuran Yağcı; birçok okulda drama öğretmenliğinin yanı sıra sayısız sivil toplum kuruluşunda çocuklar ve gençlerle çalışan Sema Alevcan ve uzun yıllar drama eğitmenliği ve okul yöneticiliği yapan Arzu Oran tarafından düzenlenen kamp,15-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında İznik’teki Dikey Dünya Doğa Evi’nde gerçekleşecek.

Çadırınızı kurup İznik’in doğasındaki ilginç parkurlarda kampçılığın sırlarını öğreneceğiniz kamp boyunca çocuğunuzla birlikte doğadaki renklerle, şekillerle, seslerle görsel sanatlar ve müzik çalışmaları yapıp doğadan öğrenecek; bol bol oyun oynayıp yoga yapabileceksiniz.

Her günün bir çemberle başlayıp çemberle biteceği kampta, bol bol kendi içinize dönme fırsatı yakalarken, günü planlayıp değerlendirme, iş bölümü ve atölye çalışmalarını birlikte organize etme, kararları ortak alma gibi topluluk yaşantısına dair pek çok deneyim yaşayacaksınız.

*Çocuklar ve eğitimciler 2-3 kişilik çadırlarda kalacaklar.

Ne zaman: 15-21 Temmuz 2019

Nerede: Dikey Dünya Doğa Evi –İznik

Kamp hakkında daha detaylı bilgi almak için:

Tel: 0535 3889028
E-posta: [email protected]
https://www.facebook.com/yogasanatkamp/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!