TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Düşündüren Masallar Şenliği

Görüntülenme 683

0
Etkinlik Önerisi: Düşündüren Masallar Şenliği

Türkiye’nin çocuk dostu şehirlerinden Eskişehir’deki Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içinde yer alan Masal Şatosu, 30 Kasım Cumartesi günü hem çocukların hem de yetişkinlerin masalların büyülü dünyasına dalmasını sağlayacak eğlenceli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Düşündüren Masallar Şenliği’nde, masalların konu edildiği atölyeler ve anlatıların yanı sıra yazarların ve alan uzmanlarının konuşmacı olarak katılacağı bir panel de düzenleniyor. Yazar Dr. Nilay Yılmaz danışmanlığında Eskişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Düşündüren Masallar Şenliği’nde masallar aracılığıyla Dünya Çocuk Kitapları Haftası, Çocuk Hakları Haftası, Dünya Özgürlük Günü, Dünya Felsefe Günü, Dünya Hoşgörü Günü, Dünya Oyun Günü, Dünya Origami Günü ve Dünya Drama Günü kutlanacak.

Felsefi sorularda, bilimsel bakışta, düşündüren oyunlarda, renkli sanat çalışmalarında, eğlenceli drama ve kukla atölyelerinde dile gelip konuşan masallara belki de ilk kez bir başka açıdan bakacaksınız.

Ekolojik anlatılarda yaşadığımız çevreye saygılı olmayı; yoga anlatısında fiziksel, zihinsel ve ruhsal farkındalığı; oyunlarda gerçekliğe ve temel haklarımıza sahip çıkmayı deneyimleyerek masalların içinde ve satır aralarında keşfe çıkacaksınız.

Ne zaman: 30 Kasım 2019, Cumartesi, 11:00 – 17:30

Nerede: Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Masal Şatosu, Eskişehir

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!