TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Educashow Okul Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı

Görüntülenme 912

0
Etkinlik Önerisi: Educashow Okul Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı

Türkiye’nin önemli eğitim platformlarından Educashow Okul Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 31 Mart – 3 Nisan 2016 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda dokuzuncu kez düzenleniyor. Educashow bu yıl beş ana gündem maddesi ile toplanıyor. Aralarında Prof. Talph Tabberer, Prof. Dr. Bengi Semerci, Ufuk Tarhan, Ceyda Düvenci ve Yeşim Nezor’un bulunduğu pek çok ünlü isim de bu buluşmada eğitimcilerle bir araya geliyor.

“Eğitim Yatırımcıları Zirvesi”, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Dört günlük organizasyonun ilk günü olan 31 Mart günü düzenlenecek olan Eğitim Yatırımcıları Zirvesi, sınırlı katılım ve kapalı oturumlar şeklinde gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili müdürlüklerin yanı sıra Türkiye’nin her yerinden özel okul sahipleri ve eğitim yatırımcılarının katılacağı zirvenin alt başlıkları ise şöyle: “Yerelde ve Globalde Özel Okul Markalarını Oluşturma”, “Özel Okulculukta Büyüme Stratejileri: Yatırım Alma, Birleşme ve Satın Alma”, “Özel Okul Sektöründe Gayrimenkul Yatırımcıları ve Okul İşletmeleri İçin Yeni Fırsatlar”.

Zirvenin Baş Konuğu Ralph Tabberer

Eğitim Yatırımcıları Zirvesi’nin en önemli konuğu ise sınırların ötesinden, Birleşik Krallık’tan geliyor. Uzun yıllar Birleşik Krallık Okulları Genel Direktörlüğü görevinde bulunan Prof. Ralph Tabberer, ülkesinde 23 bin devlet okulunun gelişimini artırması ve performansını yükseltmesi ile adından sıkça söz ettiren bir eğitim uzmanı. Tabberer, şu anda Birleşik Krallığın ve Ortadoğu’da merkezi bulunan BBD Education’ın yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. BBD Education; yatırımcılara, okul zincirlerine, hükümetlere ve yeni okul kuranlara danışmanlık veren uluslararası bir organizasyon. Tabberer ve ekibi 2016 yılı itibariyle Türkiye, Hindistan, Malezya, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, Mısır, Lübnan ve Kuveyt’deki yapılara hizmet verecek.

Zirve

Öğretmenlere Ücretiz Sertifikalı Eğitimler

Educashow’un bir diğer önemli gündem maddesi ise öğretmenlere, öğretmen adaylarına, eğitim uzmanlarına, eğitim gelişimcilerine yönelik olarak dört gün boyunca düzenlenecek olan ücretsiz sertifikalı eğitim programları.

Kayıtları ‘www.educashow.com‘ adresi üzerinden alınan ve dört gün sürecek olan eğitim programları ise şöyle; “AB Projesi Yazma Eğitimi, Fen Eğitiminde Nanoteknolojik Yansımalar (NTSE), Eğitimde Oyun ve Oyunlaştırma, Temel Stem Tabanlı Maker Robotik, NAO Robot ile Steam ve Maker, ITAO (Intel Teach-Advanced Online), Lego Education ile Kodlama-Robotik ve Stem (ilkokul ve ortaokul bölümleri için ayrı ayrı).”

Bu eğitimlerden AB Projesi Yazma Eğitimleri, workshoplar şeklinde verilecek. Diğer eğitimler ise interaktif eğitim teknolojileri ile birleştirilmiş atölye çalışmaları şeklinde olacak.

Educashow bünyesinde düzenlenecek olan seminer programlarında ele alınacak konu başlıkları ise “Sanal Gerçeklik ve Eğitimin Geleceği ile Eğitim Bilişim Ağı Eğitimleri” olarak belirlendi.

Konuklar: Ufuk Tarhan, Bengi Semerci, Ceyda Düvenci ve Yeşim Nezor

Educashow Sohbet Buluşmaları köşesinde ise Türkiye’nin en değerli konuşmacıları öğretmenlerle buluşacak. Yaprak Yapsan moderatörlüğünde gerçekleşecek olan konuşmaların 31 Mart Perşembe tarihli oturumlarında, M.Gen Dijital Ajans Başkanı Ufuk Tarhan ve oyuncu Ceyda Düvenci olacak. Tarhan ve Düvenci, “Eğitime Gelecek Ol!” başlığı altında eğitimcilerle bir araya gelecek. 1 Mart günü gerçekleşecek buluşmanın konukları ise Prof. Dr. Bengi Semerci ve öğretmen Yeşim Nezor. Semerci ve Nezor, “Başarı Nerede?” sorusunun peşine eğitimcilerle birlikte düşecek.

Fuar alanında oluşturulacak ve tamamen yeni eğitim girişimlerine ayırılacak bölümde ise, girişimciler proje ve ürünlerini yatırımcı ve eğitim yöneticilerine tanıtabilecek, burada kurdukları ilişkiler ile eğitimin geleceğine yön verme şansına kavuşacaklar.

sohbet-bulusmalari

19 Başlık Altında Yüzlerce Yenilik Tanıtılacak

Dört gün sürecek olan Educashow’un özel salonlarında özel gündemli oturumlar düzenlenirken, fuar alanında ise yüzlerce yeni ürünün lansmanı gerçekleştirilecek.

Lansmanı yapılacak olan 100 ürün 19 başlık altında sınıflandırıldı. Türkiye’den ve dünyadan pek çok firmanın eğitime yönelik en yeni ürün, strateji ve modellerini sergileyecekleri Educashow’da, ziyaretçiler ilk elden ürünleri deneme fırsatı da yakalayacak.

Educashow, dört gün boyunca öğretmenlere çeşitli mini hediyeler de verecek. Düzenlenecek yarışmalarda başarı gösteren öğretmenler, iPad Mini başta olmak üzere 100 farklı başlık altında hediye kazanma şansı yakalayacak. Educashow fuar alanında düzenlenecek olan yarışmaların yanı sıra sosyal medya üzerinden de öğretmenlerin katılımına açık yarışmalar düzenlenecek. Bilgi, deneyim ve hız odaklı yarışmalar www.facebook.com/educashowtr  ya da twitter.com/Educashowtr adresinden takip edilebilir.

Educashow Okul Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı 2016’nın tanıtım filmi için: https://www.youtube.com/watch?v=snxKbcQzQqA

Daha detaylı bilgi için: http://www.educashow.com/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!