Etkinlik Önerisi: Eğitim Fakültesi Öğrencileri için Toplumsal Cinsiyet Sertifika Programı

0
1334

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Merkezi (SEÇBİR) ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi (SU Gender), eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçlendirilmesi amacıyla Sertifika Programı açıyor.

Sabancı Vakfı desteğiyle gerçekleştirilen programa, sosyolojiden psikolojiye, hukuktan öğretmen deneyimlerine, edebiyattan medyaya farklı alanlardan akademisyen ve uzmanlar katkı sunuyor. Katılımın ücretsiz olduğu programın kontenjanı 25 öğrenci ile sınırlı.

Türkiye’den tüm eğitim fakültesi öğrencilerinin başvurabileceği toplumsal cinsiyet sertifika programı 21-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında Nesin Matematik Köyü, Şirince’de gerçekleşecek.

Programa başvurular 7 Temmuz 2017 Cuma saat 17.00’de sona erecek ve değerlendirme sonuçları 12 Temmuz 2017 Çarşamba günü saat 12.00’den itibaren açıklanacak. Başvuruların değerlendirilmesinde, formda yer alan sorulara verilen cevapların yanı sıra cinsiyet dengesi, il dağılımı, kurum ve alan çeşitliliği dikkate alınacak olup, 3. ve 4. sınıf öğrencilerine öncelik tanınacak.

Başvuru formu için: http://genderforum.sabanciuniv.edu/sites/genderforum.sabanciuniv.edu/files/egitim.fakultesi.sp_basvuru.formu_2017.docx

Her türlü bilgi için: Ayşegül Taşıtman, Mor Sertifika Programı Koordinatörü Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi, Sabancı Üniversitesi

[email protected]

Tel: 0 216 483 9330

Faks: 0 216 483 9250

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here