Etkinlik Önerisi: “Eğitimde Bir Adım Ötesi”

0
1492

“Eğitimde bir adım ötesi nedir?” sorusuna, alanın uzmanları ve ilgilileriyle birlikte cevap arayacak eğitim zirvesi, 10 Mart Cumartesi NUN Okulları’nda gerçekleşecek.

Eğitim fakültesi öğrencilerinden tecrübeli öğretmenlere, alanın ilgililerinden akademisyenlere dek eğitime gönül veren, zihin yoran ve tecrübelerini paylaşmak isteyen herkesin davetli olduğu “Eğitimde Bir Adım Ötesi” programı, psikiyatr Prof. Dr. Kemal Sayar’ın açılış konuşmasıyla başlayıp alanında uzman isimlerin konuyu çeşitli yönlerden tartışacağı derinlikli bir panel ile devam edecek.

Prof. Dr. Belma Tuğrul çocuklukta oyunun önemine vurgu yaparken, Prof. Dr. Ayşen Gürcan eğitimde yeni nesle, Khan Academy’nin kurucusu Alp Köksal ise dijital dönüşüme dikkat çekecek. Yrd. Doç. Dr. Tamer Ergin’in eğitimde farklılaştırma üzerinde duracağı konuşmasının hemen ardından Gökhan Yücel’in eğitimde yapay zekâ tartışmasıyla panel sona erecek.

Panelin ardından eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek yirmiye yakın çalıştay seçeneği bulunuyor. Katılımcıların başvuru esnasında seçebilecekleri çalıştay başlıklarından birkaçı şöyle: “Anne Ben Youtuber Oldum!”, “Gepetto Usta ve Pinokyo ile STEM Uygulamaları”, “Öğrenmenin Yedi Harikası”, “21. Yüzyıl Öğretmen Becerileri”, “Uluslararası Bilinç Kazandırma Çalışmalarında Farklı Bir Araç: Bitkiler”.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe, İstanbul’un çeşitli semtlerinden servis ile ulaşım mümkün olacak.

“Eğitimde Bir Adım Ötesi” zirvesine katılmak için www.nunokullari.com web sitesinde yer alan başvuru formunu 25 Şubat Pazar gününe dek doldurabilirsiniz. Çalıştayların interaktif katılım gerektirmesi sebebiyle kontenjanlar sınırlıdır.

 

Başvuru ve bilgi için: www.nunokullari.com, (0216) 686 1 686

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here