TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Eğitimde Değişim Konferansı EDK19

Görüntülenme 581

0
Etkinlik Önerisi: Eğitimde Değişim Konferansı EDK19

Eğitimde değişime yön verenlerin bir araya geldiği ve birbirlerine ilham oldukları EDK19, 16 Şubat 2019 günü İzmir’de düzenleniyor. Eğitimde Değişim Konferansı, mesleki ve kişisel gelişimi destekleyen nitelikte atölyeleri, panelleri ve sunumlarıyla yılın en önemli eğitim etkinliklerinden biri.

Eğitimde Değişim Konferansı #EDK19, uzmanlardan öğrenebileceğiniz, meslektaşlardan ilham alabileceğiniz, iyi bir network oluşturup öğrenirken eğlenebileceğiniz 28 atölyeye, 80 sunuma, yönetim kadrosuna özel bir oturuma ve 3 panele ev sahipliği yapacak.

Akademisyen ve yazar Uğur Batı, MEB bakan danışmanı Gökhan Yücel, Eğitim Reformu Girişimi (ERG) direktörü Batuhan Aydagül, profesyonel koç ve yönetim danışmanı Umut Kısa, Yenilikçi Öğrenme Merkezi kurucusu Kayhan Karlı, Duvarsız Anaokulu kurucusu Şükran Evirgen, Eğitim ve Eğitim editörü, TV program yapımcı ve sunucusu Ece Karaboncuk, Prof. Dr. Belma Tuğrul ve daha pek çok önemli eğitimci ve uzman EDK19’da yer alacak. Konuşmacıların tam listesi için: http://www.egitimdedegisim.com/konusmacilar/

28 farklı atölye var

Öğleden önceki oturumda yapılacak olan atölyelere katılarak, istediğiniz bir konuda, uzmanından eğitim alma ve atölye katılım belgesine sahip olma şansını yakalayabilirsiniz. Stem’den robotiğe, oyunlaştırmadan hikayeleştirmeye, problem çözme becerisinden yaratıcı düşünmeye, dans ve devinimden dramaya, yaratıcı okumadan yaratıcı yazmaya, çocuklar için felsefeden kapsayıcı eğitime, girişimcilikten öğrenci koçluğuna ve UBD eğitiminden eğitimde teknolojiye ve farklılaştırmadan yabancı dil öğretimine kadar her alandan eğitimciye ve eğitimin paydaşlarına yönelik tasarlanan zengin ve fark yaratacak atölyeler EDK19 İzmir’de!

Fikir alışverişi ve iş birliği olanakları

Öğleden sonraki oturumda, her alandan ve çeşitli kurumlardan, sunum başvuruları kabul edilen öğretmenlerin ilham veren ve fark yaratan uygulamalarını, sunumlarına katılarak dinleyebilirsiniz. Sunum sonunda sohbet için ayrılan süre boyunca sorularınızı sorabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca ÖRAV, Öğretmen Ağı, TEGV, KODA, Habitat, TOG, BBOM ve EÇEV’den konferansa katılacak olan yetkili kişilerle görüşebilir, bağ kurabilir ve geleceğe yönelik fikir paylaşımlarında bulunabilirsiniz. BAUSTEM ve Ekip platformunun özel atölyelerine katılabilirsiniz.

EDK19’da hangi temalar yer alıyor?

Eğitim teknolojileri

STEM

Kodlama ve robotik

Maker hareketi

Tasarım odaklı düşünme

Oyun ve oyunlaştırma

Düşünme ve yaratıcı problem çözme becerileri

Çocuklar için felsefe (P4C)

Girişimcilik ve inovasyon

Liderlik ve kariyer

Yabancı dil öğretimi

Yaratıcı drama

Yaratıcı okuma ve yazma

Dans ve devinim

 

Yer: İzmir Işıkkent Eğitim Kampüsü

Konferans Katılımcı Kaydı için: http://www.egitimdedegisim.com/kayit/

Detaylı Bilgi için: www.egitimdedegisim.com

E-posta: [email protected]

Tüm sosyal medya hesaplarından takip etmek için: @egitimdedegisim

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!