TRENDLER

Etkinlik Önerisi: Eğitimpedia Söyleşisi - Manifesto 15

Görüntülenme 5638

0
Etkinlik Önerisi: Eğitimpedia Söyleşisi - Manifesto 15

“Dünya, eğitimin geliştirilmesinin ve dönüştürülmesinin yoğun bir şekilde tartışıldığı tarihi bir dönemden geçiyor. Çünkü artık eğitim sistemlerimizin demode ve yanlışlarla dolu olduğunun farkındayız. Peki ama kendimizin, çocuklarımızın, toplumlarımızın ve gezegenimizin gelişimini nasıl sağlayacağız? Eğitimi dönüştürmemiz gerekiyor.

Bazıları bunun için bir devrime ihtiyacımız olduğunu söylüyor. Bazıları ise çok büyük yeniliklere ihtiyacımız olduğunu. Biz, her ikisine birden ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Biz, inovasyonu ve devrimi bir arada istiyoruz!”

Eğitimci John Moravec’in kalem aldığı bu satırlar, dünyadan ve Türkiye’den çok sayıda eğitimcinin imzalarıyla daha da büyüyen bir eğitim manifestosu olan “Manifesto 15”e ait.

Öğrenmeyi tartışmadan gerçekleştirilen hiçbir eğitim reformu, gerçek bir reform niteliği taşımıyor maalesef. Eğitimin gelişmesine ve daha iyiye doğru evrilmesine katkı sağlamayı amaçlayan bağımsız bir fikir platformu olarak kurulan Eğitimpedia’da hep öğrenmeyi tartıştık ve gelecekte de tartışmaya devam edeceğiz.

Eğitimpedia bu kez eğitimdeki iki önemli ismi bir araya getiriyor. Manifesto 15’in yazarı eğitimci John Moravec ile Eğitimpedia ve Fide Okullarının kurucusu Ali Koç, Manifesto 15’i ve öğrenmeyi dönüştürmeyi konuşmak için buluşuyor. Herkese açık olarak düzenlenecek olan bu söyleşi ücretsiz olarak gerçekleşecek. Bu heyecan verici buluşmayı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

20160408044449

Atölye İstanbul: Merkez Mahallesi, Silahşör Caddesi, Birahane Sok, No: 1, Şişli, İstanbul

Atölye İstanbul harita: http://atolyeistanbul.co/iletisim/

Kayıt için: [email protected]

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!